STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / JUBILEUSZ DUSZPASTERSTWA „TALENT” W ŁAGIEWNIKACH

Jubileusz duszpasterstwa „Talent” w Łagiewnikach

W niedzielę – 1 grudnia – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach przybyli przedsiębiorcy i pracodawcy należący do Duszpasterstwa „Talent”. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Kupny z Wrocławia. Z okazji jubileuszu przygotowana została wystawa, którą można było oglądać przed Aulą św. Jana Pawła II.

Jubileusz duszpasterstwa „Talent” w Łagiewnikach

Zebranych w bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie, czcigodni księża, drodzy pielgrzymi, drodzy czciciele Bożego Miłosierdzia. „Radość i wdzięczność ludzi biznesu” to hasło, które towarzyszy XVI pielgrzymce i dwudziestoleciu spotkań dla przedsiębiorców i pracodawców, organizowanych przez duszpasterstwo „Talent”. Po raz kolejny przybywacie z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby w tym miejscu rozwijać wyobraźnię miłosierdzia i umacniać troskę, by wasza działalność była zgodna z wymogami ewangelicznej miłości i sprawiedliwości społecznej – powiedział i dodał: – Niech wstawiennictwo apostołów miłosierdzia: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza wam potrzebne łaski na drodze dobrego wykorzystywania talentów, które każdy z nas otrzymał od Pana Boga.

W homilii abp Józef Kupny przypomniał, że pielgrzymka przedsiębiorców i pracodawców odbywa się już po raz szesnasty i ma miejsce w dwudziestą rocznicę powstania duszpasterstwa. – Chcemy wyśpiewać dziś radosne “Te Deum laudamus” za ten piękny jubileusz i za wszystkich zaangażowanych w to duszpasterstwo kapłanów, przede wszystkim księży sercanów, współpracowników, za całe to piękne dzieło formowania duchowości przedsiębiorcy i pracodawcy oraz odkrywania powołania lidera biznesu – podkreślił.

Jak mówił kaznodzieja, ci, którzy przybywają do Łagiewnik, uczestniczą w wielkim misterium miłości Boga do człowieka. – I wyrażamy gotowość przyjęcia Jego daru miłosierdzia. O tym miłosierdziu wszystko nam tu przypomina. (…) I my tu właśnie dlatego pielgrzymujemy, że chcemy ten wielki dar Bożego miłosierdzia przyjąć. Stąd nasza radość, ta duchowa radość. Niech ona trwa – mówił.

Ks. dr Przemysław Król, moderator Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców podkreśla, że członkowie tego duszpasterstwa chcą prowadzić swoje firmy zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną. – Są to przedsiębiorcy, którzy przyznają się do swojej wiary. Którzy chcą prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z wymaganiami Katolickiej Nauki Społecznej, dla których te wartości są kluczem, punktem wyjścia i którzy chcą swoje firmy prowadzić nie tylko w sposób uczciwy, ale oddając je Panu Bogu – wyjaśnia sercanin, jednocześnie przypominając, że w nazwie duszpasterstwa znajduje się słowo „Talent”. – To nie tylko dlatego, że przedsiębiorcy mają talent ludzki do prowadzenia, ale to jest także majątek firmy, to jest dar powierzony przez Pana Boga – podkreślił ks. Król.

Duszpasterstwo “Talent” powstało w 1999 roku u księży sercanów w podkrakowskich Stadnikach. Nawiązuje do działalności ich założyciela ks. Leona Dehona. Na comiesięczne spotkania formacyjne w całej Polsce przychodzi obecnie kilkaset osób, a poprzez kontakt wirtualny z “Talentem” związanych jest ok. 1000 osób. Więcej informacji o duszpasterstwie można znaleźć na stronie internetowej www.duszpasterstwotalent.pl.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Galeria

ZOBACZ TAKŻE