STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „SYLWESTER Z UBOGIMI” W KRAKOWIE

„Sylwester z Ubogimi” w Krakowie

Już po raz trzeci w Krakowie zorganizowany zostanie „Sylwester z Ubogimi”. Jego przygotowanie można jeszcze wesprzeć - organizatorzy wciąż zbierają jedzenie i ciepłe koce. Dzięki darczyńcom i prowadzonej w internecie zbiórce udało się zebrać blisko 4 tys. zł. Kwota ta na pewno umożliwi przystrojenie sali, wynajęcie zastawy i sprzętów kuchennych czy pokrycie opłat za paliwo.

„Sylwester z Ubogimi” w Krakowie

Wciąż zbierane jest jedzenie (krokiety, sałatki i ciasta) na stoły sylwestrowe oraz ciepłe koce, które mają trafić do paczek dla uczestników krakowskiego „Sylwestra z Ubogimi”. Odbędzie się on w Szkole Podstawowej nr 160, przy ul. Skałecznej 10.

– Prosimy o przynoszenie ciepłych i nowych polarowych koców, które na pewno będą miłym i pożytecznym prezentem dla potrzebujących, z którymi jutro pożegnamy Stary Rok – zachęca Magdalena Chyłka, jedna z wolontariuszek wydarzenia.

Koce można jeszcze przynosić do sióstr albertynek na ul. Woronicza 10 w Krakowie. Natomiast jedzenie jest przyjmowane dzisiaj w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza (ul. Dobrego Pasterza 4) po każdej Mszy św. oraz 31 grudnia w Szkole Podstawowej nr 160 (ul. Skałeczna 10) w godzinach 10:00-12:00.

Szczegółowe informacje o całej inicjatywie dostępne są na stronie www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

Inspiracją dla krakowskiej odsłony akcji był „Sylwester z Ubogimi” odbywający się już od ponad 20 lat w Katowicach. Co roku uczestniczy w nim około 150-200 bezdomnych i ubogich, którzy mają okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku i wspólnej modlitwie.

 

KAI
Fot. krakow.sylwesterzubogimi.pl

ZOBACZ TAKŻE