STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KALWARYJSKI DZIEŃ MŁODYCH

KALWARYJSKI DZIEŃ MŁODYCH

Sobota w odpuście Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej to Dzień Młodych. W tym roku odbył się na zakończenie inicjatywy #marzenieKaroliny, mającej na celu spełnienie życzenia Męczennicy o przyjściu na odpust do Kalwarii. Bł. Karolina Kózkówna jest patronką tegorocznych Dni Młodych.O godzinie 10.00 odbyło się spotkanie z dr.inż. Jackiem Pulikowskim, specjalistą w dziedzinie ludzkiej płciowości oraz relacji rodzinnych i damsko – męskich. Konferencja zakończyła się zadawaniem pytań prowadzącemu przez młodych, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Następnie młodzież wzięła udział w nabożeństwie pokutnym w bazylice, przystąpiła do spowiedzi i udała się na drogę krzyżową na Kalwaryjskie Dróżki.

Wieczorem odbyło się nabożeństwo na wzgórzu Ukrzyżowania z udziałem Ruchu Czystych Serc, któremu przewodniczył o. Konrad Cholewa, kustosz sanktuarium. Uczestnicy wysłuchali świadectw młodych członków Ruchu, które były zachętą do życia w czystości i stawiania sobie wymagań w życiu. W ostatnich dniach realizowaliście marzenie bł. Karoliny Kózkówny o przybyciu na odpust do Kalwarii Zebrzydowskiej. Przeszliście pieszo z Jej rodzinnej Zabawy do naszego sanktuarium i przynieśliście Jej relikwie. To jednak nie wszystko. Karolina prowadzi nas do Maryi. Nie chciała tu być dla siebie i nie gromadzi nas wokół siebie, Ona przyprowadziła nas do najlepszej Matki. Karolina stoczyła swoją kalwarię w lesie, gdzie poniosła męczeństwo. Teraz, na Kalwarii uczy nas zwyciężania – mówił do zgromadzonych kustosz sanktuarium. Modlitwą kapłana o wytrwanie w dobrych postanowieniach dla wszystkich, którzy na Kalwarii powierzyli się Bogu za wstawiennictwem bł. Karoliny rozpoczęła się procesja z relikwiami Błogosławionej do ołtarza przed bazyliką, gdzie Eucharystię w intencji młodych sprawował bp Jan Szkodoń w koncelebrze bernardynów wyświęconych na kapłanów w tym roku: o. Polikarpa i o. Daniela.

Po Mszy świętej odbył się koncert Agnieszki Cudzich z zespołem. Młodzi bardzo żywiołowo i energicznie dziękowali Bogu przez muzykę religijną za wszystko, czego doświadczyli w Kalwarii. Do tego centralnego dnia przygotowywali się przez cały tydzień. Najpierw przez pieszą pielgrzymkę z Zabawy do Kalwarii, potem przez dwa dni warsztatowe i modlitwę.

O. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium
Fot. O. F. Salezy Nowak OFM

Galeria

ZOBACZ TAKŻE