STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KAMPANIA “S.O.S. DLA ZIEMI ŚWIĘTEJ”

Kampania “S.O.S. dla Ziemi Świętej”

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) od 2006 r. prowadzi kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej". Inicjatywa zrzesza ludzi zatroskanych o wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie. Skutki konfliktu pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami do dzisiaj odczuwa wiele prześladowanych za wiarę chrześcijańskich rodzin. W Betlejem i Jerozolimie 80% chrześcijan utrzymuje się z turystyki, głównie sprzedając dewocjonalia. Brak pielgrzymów oznacza brak środków do życia.

Kampania „S.O.S. dla Ziemi Świętej” polega na sprzedaży produktów wykonanych z drzewa oliwnego, tym samym dając możliwość pracy dla chrześcijan. W czasie pandemii ten projekt jest jeszcze bardziej potrzebny, ponieważ w Betlejem i Jerozolimie 80% chrześcijan utrzymuje się z turystyki, głównie sprzedając dewocjonalia. Jeżeli przez pandemię nie ma pielgrzymek, to chrześcijanie zostają bez środków do życia. PKWP zapewnia pomoc ponad 60 chrześcijańskim rodzinom w Betlejem i Jerozolimie.

Przez kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej” można zakupić różne towary wysokiej jakości wykonane przez chrześcijan z Betlejem z drzewa oliwnego, masy perłowej, hematytu i z prawdziwą ziemią z Ziemi Świętej – różańce, krzyże, szopki, świeczniki, figurki świętych. Można je nabyć w Polach Dialogu, krakowskim oddziale PKWP na ul. Stradomskiej 6 lub poprzez stronę PKWP.

Więcej o kampanii: tutaj.