STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. STANISŁAW DZIWISZ DO BRAZYLIJCZYKÓW: ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC I KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Kard. Stanisław Dziwisz do Brazylijczyków: Odmawiajcie różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Kard. Stanisław Dziwisz odwiedził Rio de Janeiro i w tamtejszym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej poprowadził różaniec, a także przekazał Brazylijczykom relikwie krwi św. Jana Pawła II.

Kard. Stanisław Dziwisz do Brazylijczyków: Odmawiajcie różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Podczas nabożeństwa kardynał przypomniał zebranym, że św. Jana Pawła II otaczał niezwykłą czcią Matkę Bożą Fatimską, a po zamachu na placu św. Piotra był przekonany, że swoje życie zawdzięcza Jej opiece. – Mówił, że Matka Boża Fatimska uratowała mu życie. W 1. rocznicę zamachu pojechał do Fatimy, aby podziękować Jej za ratunek. Podarował Matce Najświętszej kulę, która go przeszyła i mogła doprowadzić do śmierci – opowiadał metropolita krakowski senior i dodał, że po wyjściu z polikliniki Gemelli, papież udał się do Bazyliki św. Piotra, gdzie przy grobach spoczywających tam papieży ponownie podkreślił swoje cudowne ocalenie.

Kardynał wspomniał, że Jan Paweł II wnikliwie zgłębiał przesłanie z Fatimy, a zwłaszcza trzecią tajemnicę – Matka Najświętsza pragnęła, aby papież, wraz z biskupami świata, konsekrował Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jeśli to zrobi, to nadejdzie wolność dla uciemiężonych przez marksizm i komunizm narodów. Mimo różnych trudności Ojciec Święty zadecydował, że spełni życzenie Matki Bożej. Dokonało się to na placu św. Piotra w 1984 roku. Papież konsekrował Maryi nie tylko Rosję, ale wszystkie kraje ciemiężone przez komunizm i marksizm. Po tym uroczystym fakcie rozpoczął się proces ku wolności w różnych krajach na świecie – zaznaczył kardynał i zwrócił uwagę, że wyzwolenie nastąpiło krótko po podróży Ojca Świętego do Polski w 1979 roku, a symbolicznie zakończyło się upadkiem muru berlińskiego.

Metropolita krakowski senior przypomniał orędzie Jezusa Miłosiernego, jakie przez Siostrę Faustynę, dotarło do wszystkich zakątków globu: „Jeśli świat nie zwróci się do Bożego Miłosierdzia, nie zazna pokoju”. – Starajcie się modlić na różańcu. Odmawiajcie również Koronkę do Bożego Miłosierdzia (…). Czyńcie dobro w waszych rodzinach, społeczeństwie i państwie – powiedział.

W sobotę w Rio de Janeiro odbędą się święcenia biskupie pochodzącego z Archidiecezji Krakowskiej ks. Zdzisława Błaszczyka, nominowanego przez papieża Franciszka na biskupa pomocniczego w Rio de Janeiro. Ks. Błaszczyk wyjechał do Brazylii w 2000 roku, a od 2013 roku piastował funkcję proboszcza parafii São Pedro do Mar.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE