STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. STANISŁAW DZIWISZ DO MŁODYCH: IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT Z RADOŚCIĄ I PRZEKONANIEM, ŻE JEZUS JEST Z WAMI

Kard. Stanisław Dziwisz do młodych: Idźcie na cały świat z radością i przekonaniem, że Jezus jest z wami

- Jezus mówił do apostołów „Idźcie na cały świat”. Dlatego ja do Was mówię młodzi ludzie: idźcie z radością i przekonaniem, że Jezus jest z wami, Jezus żyje - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas bierzmowania w parafii pw. św. Katarzyny w Spytkowicach koło Zatora.Kardynała powitał w parafii proboszcz, ks. Józef Piwowarski. Głos zabrali także rodzice, którzy wyrazili radość z jego obecności w tym wyjątkowym dniu.

Kard. Stanisław Dziwisz w homilii przypomniał, że słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”, stanowiły początek przemiany społecznej, politycznej i moralnej narodu. Powiedział, że potrzeba, by Duch Święty ponownie zstąpił, udzielając pokoju światu.

Zauważył, że zesłanie Ducha Świętego nastąpiło w Wieczerniku. Jezus zapowiedział to wydarzenie podczas Ostatniej Wieczerzy. Apostołowie potrzebowali Pocieszyciela, mimo że tyle lat spędzili z Chrystusem i obserwowali Jego działalność. Duch Święty w dniu Pięćdziesiątnicy umocnił ich i dał im siłę. – My także modlimy się i prosimy, by Duch Święty zstąpił na tych młodych ludzi i umocnił ich, podobnie jak umocnił apostołów w Wieczerniku – powiedział kardynał. Przypomniał, że po otrzymaniu Ducha Świętego apostołowie z odwagą poszli w świat, by świadczyć o Zmartwychwstałym. Kardynał podkreślił, że młodzież w sakramencie bierzmowania otrzyma te same dary, by stać się świadkami Jezusa Chrystusa. – Żyjemy nauką, która nam przekazali apostołowie, którzy z całą odwagą od początku świadczyli, że Jezus żyje – wskazał.

Zwracając się do młodych powiedział, że muszą być świadkami Jezusa we współczesnym świecie. Benedykt XVI mówił, że świat odszedł od Boga. – Świat odchodzi od Boga, dlatego wierzący muszą świadczyć o Jezusie i być „piątą Ewangelią”. Aby świadczyć, trzeba znać naukę Jezusa, poprzez czytanie Pisma Świętego – zauważył kard. Stanisław Dziwisz. Wskazał, że zadaniem związanym z sakramentem bierzmowania jest dawanie świadectwa, także w życiu codziennym. Stwierdził, że świadectwo moralnego życia zawsze przyciąga. Współczesny świat naraża młodych na wiele pokus, ale sakrament bierzmowania stanowi umocnienie łask przyjętych podczas chrztu. – Prośmy Ducha Świętego dla was o umocnienie woli, byście żyli według przykazań Bożych. Dzięki temu wasze życie będzie piękne i nie pogubicie się w świecie – zauważył kardynał. Dodał, że modlitwa stanowi umocnienie tych łask i należy pamiętać o częstej spowiedzi, uczestniczyć w lekcjach religii oraz w niedzielnej Mszy św. – Jezus mówił do apostołów „Idźcie na cały świat”. Dlatego ja do Was mówię młodzi ludzie: idźcie z radością i przekonaniem, że Jezus jest z wami, Jezus żyje – powiedział.

Bierzmowanie w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach 12.03.2022 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE