STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. STANISŁAW DZIWISZ O ŚP. KS. PRAŁACIE ZDZISŁAWIE SOCHACKIM

Kard. Stanisław Dziwisz o śp. ks. prałacie Zdzisławie Sochackim

– Przemienił Wawel z muzeum w katedrę, gdzie ludzie mogą się modlić i adorować Najświętszy Sakrament – mówił kard. Stanisław Dziwisz o zmarłym dziś ks. prałacie Zdzisławie Sochackim.

– Jesteśmy poruszeni śmiercią ks. Zdzisława Sochackiego, proboszcza na Wawelu – mówił kard. Stanisław Dziwisz. –  Zdał egzamin jako gospodarz, proboszcz, duszpasterz –  kontynuował kardynał i wspominał zasługi  Zmarłego dla krakowskiego seminarium i katedry na Wawelu. – Przemienił Wawel z muzeum w katedrę, gdzie ludzie mogą się modlić i adorować Najświętszy Sakrament. Jestem mu wdzięczny za jego duszpasterskie zaangażowanie. Był ceniony wśród kapłanów i wiernych, (…) prowadził ludzi do Pana Boga – podkreślił.