STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLĘDOWANIE W ŚWIĄTECZNYM TRAMWAJU MPK

Kolędowanie w świątecznym tramwaju MPK

Świąteczny tramwaj Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. po raz piąty wyruszył na krakowskie ulicy. Z kolędującymi podróżnymi spotkał się bp Robert Chrząszcz.Biskup podziękował za zaproszenie do wspólnego kolędowania i pogratulował inicjatywy dyrekcji krakowskiego MPK. – Już piąty raz bożonarodzeniowy tramwaj jeździ wokół Plant. Jest to świadectwo naszej wiary, ale też dzielenie się radością, która wypływa z faktu, że Pan Jezus narodził się w Betlejem – Bóg stał się jednym z nas, aby nas zbawić – mówił bp Robert Chrząszcz. Nawiązując do darów, które trzej królowie ofiarowali Jezusowi, biskup powiedział, że podróżujący świątecznym tramwajem składają swoje dary Panu Bogu – miłość i śpiew, dziękując Mu za błogosławieństwo. 

Biskup z uśmiechem powiedział, że pierwszy raz jedzie tramwajem bez biletu. Na co Rafał Świerczyński zaznaczył, że w świątecznym tramwaju nie obowiązują bilety. Prezes krakowskiego MPK, na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia, wręczył bp. Robertowi Chrząszczowi model tramwaju.

Biskup podziękował grającej i śpiewającej młodzieży. – Przyznajecie się do Pana Jezusa, do wiary, do świąt Bożego Narodzenie. To w dzisiejszych czasach wydaje się co raz trudniejsze. Ale musimy być sobą. Trzeba, abyśmy dbali o piękne polskie tradycje – mówił bp Robert Chrząszcz podkreślając, że w czasie zaborów kolędy łączyły Polaków. – W domach śpiewali kolędy po polsku, dzięki czemu czuli się Polakami i ludźmi wierzącymi, którzy otwierają swoje serca na Pana Boga. Tego życzę też wam – składał życzenia podróżującym świątecznym tramwajem.

Biskup przypomniał, że dziś przed południem w Watykanie odbyły się uroczystości pogrzebowe emerytowanego papieża Benedykta XVI. – Wierzymy, że jest już u Tego, Którego głosił i Któremu służył przez całe życie. Obok smutku z pożegnania jest to też źródło radości – mówił bp Robert Chrząszcz błogosławiąc na koniec wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Świąteczny tramwaj MPK S.A. kursował w godzinach od ok. 17.00 do 19.30 wokół I Obwodnicy: pl. Wszystkich Świętych, ul. Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa i ul. Westerplatte oraz do Cichego Kącika. W tramwaju kolędy i pastorałki śpiewali uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy “Vita” i Fundacji Leonardo.

Kolędowanie w tramwaju 5.01.2023 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE