STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLĘDOWANIE Z ARCYBISKUPEM W ŚWIĄTECZNYM TRAMWAJU MPK

Kolędowanie z arcybiskupem w świątecznym tramwaju MPK

W niedzielę 5 stycznia na ulicach Krakowa już po raz czwarty pojawił się specjalny świąteczny tramwaj MPK. Do wspólnego kolędowania dołączył także abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Kolędowanie z arcybiskupem w świątecznym tramwaju MPK

– Jesteśmy razem i cieszymy się, że możemy modlić się i czcić Pana Boga śpiewając nasze cudowne polskie kolędy i pastorałki mówiące o tym, jak bardzo Pan Jezus nas ukochał stając się człowiekiem, abyśmy my mogli stać się Bożymi dziećmi – mówił abp Marek Jędraszewski w specjalnym świątecznym tramwaju MPK, który w niedzielę pojawił się na ulicach Krakowa. Metropolita zaprosił wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli, który po raz 10. przejdzie ulicami Krakowa w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Specjalny tramwaj kursował od ok. 16.00 do 19.30 ulicami wokół I Obwodnicy: pl. Wszystkich Świętych, ul. Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa i ul. Westerplatte. Dla uczestników zostały przygotowane specjalne śpiewniki ze słowami kolęd oraz słodkie pierniki.

– Nie wiem, czy jest drugi kraj na świecie, który jest tak bardzo związany z kolędami, jak nasz, i który ma ich tak dużo. Lubimy je śpiewać w domach, w kręgach przyjacielskich, a nawet w tramwaju, bo w ten sposób odczytujemy prawdę o tym, że człowiek jest kochany przez Pana Boga. Z pokolenia na pokolenia ta świadomość podnosiła ludzi na duchu – mówił arcybiskup.

W tramwaju kolędy i pastorałki śpiewali uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie, podopieczni Zespołu Szkół i Placówek „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” przy ul. Tynieckiej w Krakowie oraz dzieci z autyzmem. Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju krakowskiego przewoźnika zostało zorganizowane już po raz czwarty.

IMG_3196

ZOBACZ TAKŻE