STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOMUNIKAT W SPRAWIE POGRZEBU ŚP. KS. BP. TADEUSZA PIERONKA

Komunikat w sprawie pogrzebu śp. Ks. Bp. Tadeusza Pieronka

Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Bp. Tadeusza Pieronka  rozpoczynają się dzisiaj, 2 stycznia o godz. 15.45 importą ciała Zmarłego do Katedry na Wawelu. O 16.00 rozczpoczynają się nieszpory a o 16.30 Msza św. pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza, koncelebrowana przez Abpa Marka Jędraszewskiego. Homilię wygłosi Ks. Prof. Jacek Urban.

Msza św. pogrzebowa ze złożeniem ciała Zmarłego do krypty w kościele śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej rozpocznie się 3 stycznia w czwartek o godz. 16.00 pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego, homilię wygłosi Abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

Księża biorący udział w koncelebrze proszeni są o przyniesienie dla siebie alb i stuł.

Obsługa medialna uroczystości pogrzebowych śp. Ks. Bp. Tadeusza Pieronka zarówno w Katedrze na Wawelu 2 stycznia, jak w kościele śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie  odbywa się bez akredytacji. Prosimy jedynie redakcje o wcześniejsze zgłoszenie mailowe lub telefoniczne Państwa udziału Ks. Proboszczom – w Katedrze Ks. Prałatowi Zbigniewowi Sochackiemu, w kościele śś. Piotra i Pawła Ks. prof. Janowi Machniakowi. W razie pytań do dyspozycji jest biuro prasowe archidiecezji krakowskiej oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który jest współorganizatorem uroczystości.

BP AK