STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONCERT KOLĘD I SZOPKA W KRAKOWSKIM KOŚCIELE PW. ŚWIĘTEGO KRZYŻA

Koncert kolęd i szopka w krakowskim kościele pw. Świętego Krzyża

W krakowskiej parafii pw. Świętego Krzyża, po Mszy św. za przyczyną św. Charbela, której w tym miesiącu przewodniczył bp Antoni Długosz, artyści dali wspaniały koncert kolęd i pastorałek.

Podczas koncertu wystąpili: Monika Biederman-Pers (sopran), Ewa Warta-Śmietana (sopran), Jacek Śmietana (bass), Dorota Helbin-Bębenek, Piotr Karzełek (bass) oraz Mateusz Bębenek – akordeon. Organizatorem wydarzenia był proboszcz parafii św. Krzyża, ks. dr Dariusz Guzek, a patronat honorowy objął ks. inf. Jerzy Bryła.

Koncertowi towarzyszyła wspaniała szopka Bożonarodzeniowa wykonana przez krakowską szopkarską rodzinę Malików. W jej wnętrzu, obok Świętej Rodziny, przedstawiono św. Charbela oraz postaci związane z parafią: Iwo Odrowąża, św. bp. Pelczara,  św. Jana Pawła II, Jana Matejkę, Helenę Modrzejewską.

Fot.: A. Wojnar