spimco.com
deneme bonusu veren siteler
Deneme Bonusu Deneme Bonusu Deneme Bonusu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
deneme bonusu veren siteler bonus veren siteler
escort bayan www.doescorts.com ümraniye escort bayanlar escort maltepe https://pendik.net/
streameast
alanya escort
bahis siteleri
deneme bonusu veren siteler
deneme bonusu veren siteler
메이저사이트
konya escort
kayseri escort
pusulabet giriş
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONCERT KOLĘD Z OKAZJI JUBILEUSZU 10-LECIA DZIAŁALNOŚCI CHÓRU MUSICA EX ANIMA

Koncert kolęd z okazji jubileuszu 10-lecia działalności chóru Musica ex Anima

Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Chóru "Musica ex Anima" przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w Bazylice Bożego Miłosierdzia odbędzie się koncert kolęd. W dniu 27 stycznia w niedzielę o godz. 15:00 rozpocznie się nabożeństwo „Godzina Miłosierdzia", a po nim o godz. 15:20 Msza św. Uroczysty koncert chóru wraz z solistami i wspaniałym instrumentem, jakim są nowe organy piszczałkowe rozpocznie się o godz. 16:15. Będzie on zadedykowany ks. Biskupowi Janowi Zającowi z okazji 80. rocznicy Jego urodzin.




Chór mieszany przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczął swą działalność w 2009 roku z czasem przyjmując nazwę Musica Ex Anima.

Nazwa Chóru – w tłumaczeniu Muzyka duszy – oddaje ideę, jaka przyświeca jego chórzystom. Cele Musica Ex Anima to wykonawstwo wartościowej muzyki sakralnej podczas liturgii i koncertów oraz rozwój religijny, wokalny i muzyczny członków Chóru.

W ciągu dziesięciu lat Chór stał się rozpoznawalnym zespołem w Krakowie, dzięki udziałowi w wydarzeniach religijnych i muzycznych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, często transmitowanych za pośrednictwem TVP, a także w konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Towarzyszył również wizycie Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Zespół wykonuje muzykę sakralną podczas koncertów chóralnych oraz z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Chór Musica ex Anima koncertował także za granicą: w Anglii (m.in. w Londyńskiej Katedrze Westminster), Niemczech (w Berlinie) i Francji (m. in. w Paryżu), promując muzykę polską.

W jego repertuarze znajduje się muzyka sakralna i świecka od epoki renesansu po kompozycje współczesne, szczególnie polskich twórców.

Chór współpracuje z wybitymi, polskimi solistami (m. in. Jolanta Kowalska, Marcin Wolak, Henryk Jan Botor). Zaprasza też do współpracy inne chóry polskie i zagraniczne.

Założycielem i dyrygentem Chóru jest dr Krzysztof Michałek.

W roku 2019 Chór Musica ex Anima obchodzi jubileusz dziesięciolecia działalności. W związku z tym zaprasza na liturgie i koncerty jubileuszowe. Pierwsza uroczysta liturgia i koncert jubileuszowy odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia 27 stycznia 2019 roku. O godzinie 15.00 Liturgia, a o 16.15 Koncert Kolęd. Zabrzmią najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy a capella, z towarzyszeniem nowych 73- głosowych organów Bazyliki, a także w wykonaniu solistów. Chórowi Musica ex Anima towarzyszyć będą wspaniali śpiewacy: Jolanta Kowalska-Pawlikowska- sopran, Marcin Wolak- bas, a na organach akompaniował będzie Zygmunt Kokoszka- organista Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Dyrygował będzie dr Krzysztof Michałek. Koncert jest dedykowany JE Biskupowi Janowi Zającowi, Honorowemu Kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w roku 80. urodzin.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.

Chór zaprasza także w swoje szeregi. Próby odbywają się w poniedziałki i wtorki o godz. 19:15 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ramach prób odbywają się także m. in. zajęcia z emisji głosu. Kontakt z Chórem za pośrednictwem maila muzyka@milosierdzie.pl lub Facebooka www.facebook.pl/musicaexanima.

Patronat medialny nad koncertem objęły: Archidiecezja Krakowska, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach, TV Miłosierdzie, Radio Kraków, Tygodnik Źródło, portal Franciszkańska3.pl oraz bezpłatna gazeta ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 

Michał Zdanowski
Fot. Chór Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Musica Ex Anima/facebook.com

Galeria

ZOBACZ TAKŻE