STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOŚCIÓŁ STACYJNY ŚW. KRZYŻA: TRWAJMY W SILNEJ WIERZE

Kościół stacyjny św. Krzyża: Trwajmy w silnej wierze

– Zaufajcie Panu Bogu! Weźcie ten krzyż, który On dla was przygotował – mówił w stacyjnym kościele św. Krzyża ks. Dariusz Guziak, proboszcz parafii.
W homilii przypomniał słowa Chrystusa: „Jeśli ktoś chce iść za  Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i  niech Mnie naśladuje.” – Zaufajcie Panu Bogu! Weźcie ten krzyż, który On dla was przygotował – apelował i zaznaczył, że współczesny człowiek musi oprzeć swoje życie na Słowie Bożym. – Inaczej wpadniemy w panikę i nie będziemy wiedzieć, gdzie pójść – przekonywał.

Ks. Guziak odniósł się do architektury świątyni i do pojedynczego filara, podtrzymującego sklepienie nawy. – Niech on nam pomaga zrozumieć, co znaczy być złączonym z Chrystusem! Nie upadajmy i nie poddawajmy się zwątpieniu, ale trwajmy w silnej wierze w Jezusa Chrystusa, który nas odkupił – zakończył.

Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Stanisław Szczepaniec, miała miejsce w kościele św. Krzyża, który jest świątynią stacyjną na wzór rzymskiej bazyliki św. Jerzego.

IMG_8713

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE