STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKOWSCY STUDENCI SPACEROWALI ŚLADAMI KAROLA WOJTYŁY

Krakowscy studenci spacerowali śladami Karola Wojtyły

- To pierwszy krok wspólnego przeżywania Jubileuszu 100-lecia urodzin Karola Wojtyły - mówił ks. Dariusz Talik, duszpasterz Centralnego Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie, rozpoczynając Spacer śladami Karola Wojtyły.

Krakowscy studenci spacerowali śladami Karola Wojtyły

W sobotni poranek studenci z krakowskich duszpasterstw, w ramach przygotowania do Spływu 100-lecia, wyruszyli na spacer śladami Karola Wojtyły. Młodzi zebrali się na Rynku Głównym, z którego udali się do Kaplicy Biskupów Krakowskich, gdzie odmówili Litanię do św. Jana Pawła II. – Jesteśmy w szczególnym miejscu, do którego na co dzień nie mamy dostępu. Tutaj Karol Wojtyła przyjął święcenia kapłańskie 1 listopada 1946 roku. (…) Tutaj również spędził długie godziny na modlitwie jako biskup krakowski, arcybiskup i kardynał. Dziś, po lewej stronie ołtarza, znajdują się relikwie jego krwi – przypomniał ks. Talik.

Studenci odwiedzili miejsca, które były bliskie Janowi Pawłowi II i wiązały się z jego drogą kapłańską, pracą naukową i czasem spędzanym z młodzieżą. Udali się na Wawel, gdzie Jan Paweł II, 2 listopada 1946 roku, odprawił swoją prymicyjną Mszę św., a także do Muzeum Archidiecezjalnego przy ulicy Kanonicznej, w którym zgromadzono liczne pamiątki: np. drewniany kajak, narty, maszynę do pisania. Na zakończenie, pomodlili się w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. – To pierwszy krok wspólnego przeżywania Jubileuszu 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, ale też krok do przygotowania Spływu 100-lecia – zaznaczył duszpasterz.

Spływ 100-lecia po rzece Krutyni wpisze się w 100-lecie świętowania urodzin papieża Polaka. Od 9 do 15 lipca 2020 roku w Spychowie odbędą się liczne spotkania i koncerty. Młodzi będą mogli uczestniczyć w kajakowym spływie, przemierzać piesze i rowerowe trasy, a także podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Centralnym punktem każdego dnia będzie Msza św.

Udział w wakacyjnym wydarzeniu poprzedzi czas przygotowań, który ma za zadanie przybliżyć postać Ojca Świętego i zintegrować środowisko akademickie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.splyw100lecia.pl i na Facebooku: https://www.facebook.com/splyw100/

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE