STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKOWSKA CARITAS DLA SZPITALA IM. J. DIETLA

Krakowska Caritas dla Szpitala im. J. Dietla

Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla przy ul. Skarbowej 4 w Krakowie to kolejna placówka medyczna, którą objęła wsparciem Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Dzięki hojności darczyńców dofinansowaliśmy zakup respiratora, przekazując zebrane na ten cel 40 000 zł.
Szpital im. J. Dietla ogłosił zbiórkę na respirator po tym, jak w marcu zepsuł się stary, 27-letni sprzęt. Darowizna od krakowskiej Caritas pozwoliła sfinalizować tę zbiórkę.

Wcześniej, na początku kwietnia, krakowska Caritas przekazała 100 tysięcy złotych na zakup respiratora Szpitalowi im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie.

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzą na apel Caritas, ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli krakowskie szpitale za pośrednictwem naszej Caritas.

Akcji pomocy szpitalom nie przerywamy, prosimy o wpłaty na zakup środków ochrony osobistej (maski, rękawiczki, kombinezony) oraz sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitory, przyłóżkowe aparaty do USG i RTG, namioty medyczne. To w tej chwili najpilniejsze potrzeby placówek służby zdrowia.

Zainteresowanych akcją prosimy o wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Stop epidemii lub online poprzez stronę internetową https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php

Niezależnie od akcji Caritas diecezjalnych, Caritas Polska zakupiła w ramach akcji „Pomoc dla medyka” dla placówek służy zdrowia 100 respiratorów, 10 tys. całościowych kombinezonów ochronnych, 14 tys. maseczek chirurgicznych i 9 tys. maseczek KN95.

Agnieszka Homan | Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE