STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKOWSKA CARITAS APELUJE O POMOC W ZEBRANIU ŚRODKÓW NA ŚWIĄTECZNE PACZKI

Krakowska Caritas apeluje o pomoc w zebraniu środków na świąteczne paczki

Krakowska Caritas prosi o pomoc w zebraniu funduszy na świąteczne paczki dla najuboższych seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych.

Krakowska Caritas apeluje o pomoc w zebraniu środków na świąteczne paczki

Grudniowa przedświąteczna zbiórka żywności, organizowana przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej, pozwalała przygotować świąteczne paczki dla 2 – 3 tysięcy starszych, chorych i niepełnosprawnych osób. Angażowało się w nią około tysiąca wolontariuszy. – Co roku robiliśmy paczki dzięki zbiórce żywności w małopolskich sklepach, która ze względu na pandemię została odwołana – mówią organizatorzy. – Dzięki hojności darczyńców można było przekazać potrzebującym 20 – 30 ton trwałej żywności: konserw, cukru, makaronu, ryżu, oleju, herbaty, kawy, mąki, słodyczy. Nie udało się nam też zebrać środków na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych podczas tradycyjnej „barankowej” akcji przed Wielkanocą. Tak jak w poprzednich latach, zamówiliśmy cukrowe baranki, producent dostarczył je do parafii, a potem zaczęła się pandemia i baranki zostały w pustych kościołach. Odwołana została też Wielkanocna Zbiórka Żywności. Przeprowadzona we wrześniu, w bardzo okrojonym zakresie zbiórka pozwoliła przekazać potrzebującym 2 tony żywności – przyznaje Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dla osób starszych i schorowanych paczka z żywnością to nie tylko materialne wsparcie, ale i dowód, że nie zostali sami w tym trudnym czasie. – Do paczek chcemy dołożyć świąteczne kartki z życzeniami przygotowane przez dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas oraz stroiki wykonane przez osoby niepełnosprawne w Warsztatach Terapii Zajęciowej – podkreśla Agnieszka Homan.

W trakcie pandemii  pracownicy i wolontariusze Caritasu dostarczyli do domów samotnych seniorów kilkaset paczek z żywnością i środkami czystości. Dodatkowo przekazali paczki dla najuboższych podopiecznych, przebywających w placówkach wsparcia dziennego i Stacjach Opieki.

Caritas prosi o wsparcie akcji przez wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków Nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem „Paczka na Święta” lub przez  stronę internetową: https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE