STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. ANDRZEJ SCĄBER. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Andrzej Scąber. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. ANDRZEJ SCĄBER

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz dr Andrzej Scąber, kanonik kapituły św. Floriana i św. Jana Pawła II. Jest głównym referentem do spraw kanonizacji w archidiecezji krakowskiej, gdzie prowadzone jest blisko 40 spraw kanonizacyjnych. Zatroskany o nowych świętych i błogosławionych w Kościele kapłan w wywiadzie dzieli się historią swojego powołania, opowiada o zadaniach referenta do spraw kanonizacyjnych oraz dzieli się tym, jaki wpływ na przeżywanie kapłaństwa ma obcowanie ze świętymi. Zapraszamy do wsłuchania się w treść tej rozmowy!

CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Nie bójcie się iść za głosem powołania. Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną drogę i nikt za nas życia nie przeżyje. Jeżeli słyszysz głos powołania kapłańskiego, to przynajmniej spróbuj odpowiedzieć na nie, abyś później po latach nie żałował tego, że może Pan Bóg wzywał, a nie odpowiedziałeś na jego głos. Po 31 latach od przyjęcia święceń kapłańskich, nie żałuję tego, że jestem księdzem i gdybym drugi raz mógł wybierać, wybrałbym to samo”.

ZOBACZ TAKŻE