STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. BOGUSŁAW KASTELIK. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

ks. Bogusław Kastelik. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. BOGUSŁAW KASTELIK

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz dr Bogusław Kastelik. Jest kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej. Pełni posługę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Studiował dogmatykę przy katedrze antropologii teologicznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Jest autorem książki „Celibat. Wczoraj i dziś”. Interesuje się muzyką organową, chorałem gregoriańskim, lubi górskie wędrówki, podróże i rozmowy z ludźmi. W wywiadzie opowiada nam o drodze rozeznawania powołania do kapłaństwa, charakteryzuje posługę ojca duchownego w seminarium, dzieli się swoimi refleksjami na temat ojcostwa i synostwa oraz daje cenne wskazówki, w jaki sposób osoby powołane do kapłaństwa mogą wychowywać siebie do celibatu. Zapraszamy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Jeśli w Twoim sercu rodzi się pragnienie zostania księdzem, to ja Tobie życzę przede wszystkim odwagi, żeby za tym pragnieniem podążyć, pomimo wszelkich przeszkód, jakie napotykasz zarówno wewnątrz siebie jak i gdzieś na zewnątrz… Bardzo Cię zachęcam i zapraszam do tego, żebyś w tej swojej decyzji był odważny!”.

ZOBACZ TAKŻE