STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. DARIUSZ TALIK. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Dariusz Talik. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. DARIUSZ TALIK

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz Dariusz Talik, kapłan archidiecezji krakowskiej, wieloletni duszpasterz akademicki, obecnie rektor kościoła św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na krakowskim rynku. W 2014 roku wraz ze studentami Duszpasterstw Akademickich Krakowa powołał do istnienia „Szpital Domowy”, który pełnił podwójną rolę: modlitewną (o moralną odnowę naszego miasta) i służebną (wobec osób zmagających się ze zranieniami na tle seksualnym). W 2016 roku został ustanowiony przez papieża Franciszka Misjonarzem Miłosierdzia, tę posługę pełni cały czas jako spowiednik w „Szpitalu Domowym”. Jest zakochany w Maryi, Eucharystii i Kapłaństwie. W wywiadzie opowiada o rozeznawaniu powołania oraz dzieli się świadectwem posługi w konfesjonale. Zapraszamy do wsłuchania się w treść tej rozmowy!

CYTAT (PO)WOŁANIE:

W jaki sposób rozeznał Ksiądz, że Pan wzywa do Kapłaństwa?

„Najprościej, w domu. Po pierwsze, w rodzinnym domu, gdzie z ogromną miłością byłem wychowywany do tego, aby być we więzi z Bogiem, ale także w domu, w który się angażowałem, jakim jest Kościół. Spotkałem bardzo dużo dobrych księży, doświadczyłem dużo ojcostwa, takiego dobrze pojętego z ich strony, w prowadzeniu wspólnot, ludzi, w umiejętności bycia dla człowieka…”.

ZOBACZ TAKŻE