STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. JERZY PYTRACZYK. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Jerzy Pytraczyk. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. JERZY PYTRACZYK

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz dr Jerzy Pytraczyk. Jest kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej, pełni posługę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Przez 20 lat swojego kapłaństwa posługiwał jako misjonarz w Afryce, w Tanzanii. Łączył tam pracę wykładowcy i wychowawcy w seminarium z posługą w afrykańskiej parafii. W wywiadzie opowiada nam o swoim powołaniu do kapłaństwa, rozeznawaniu powołania do bycia misjonarzem oraz dzieli się istotą posługi misjonarza w Afryce! Słuchając rozmowy możemy także dowiedzieć się, w jaki sposób każdy z nas może stać się misjonarzem. Zapraszamy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Jeśli mówimy o powołaniu do kapłaństwa, to na pewno jest to łaska, Boża łaska. Jak mówi Pismo Święte nikt sobie sam nie bierze tej godności, tylko Bóg powołuje”.

ZOBACZ TAKŻE