STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. WOJCIECH WĘGRZYNIAK GOŚCIEM MAJOWEJ INTERNETOWEJ EWANGELIZACJI #TENWKTÓRYM

Ks. Wojciech Węgrzyniak gościem majowej internetowej ewangelizacji #TenWKtórym

Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejny odcinek internetowej akcji ewangelizacyjnej pod hasłem #TenWKtórym. Tym razem jej gościem będzie ks. Wojciech Węgrzyniak - znany krakowski biblista i rekolekcjonista.

Ks. Wojciech Węgrzyniak gościem majowej internetowej ewangelizacji #TenWKtórym

Jakie są współczesne zagrożenia wiary i jak się im nie poddawać? Jak nie odchodzić od Ewangelii w dzisiejszym świecie? Jak odbierać wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą? Czy spalona katedra Notre Dame to obraz chrześcijaństwa na zachodzie? Właśnie o tym podczas najbliższego odcinka cyklu #TenWKtórym będzie mówił ks. Wojciech Węgrzyniak.

Jak tłumaczą organizatorzy, tematy te są dziś na tyle ważne, że chrześcijanie nie mogą pozostawać bierni w sytuacjach, gdy ich wartości są poniżane. – Sami nieraz doświadczamy w czasie spotkań z przyjaciółmi czy rodziną, jak cienka granica dzieli konstruktywną dyskusję i zażartą kłótnię. Chcemy pokazać innym, że zazwyczaj wystarczą rzetelne argumenty, które raz na zawsze utną niepotrzebne spory – wyjaśnia Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Podczas internetowej konferencji, rekolekcjonista podpowie widzom argumenty na kilka znaczących obecnie tematów. Spotkanie będzie jednocześnie nawiązaniem do najnowszej książki ks. Węgrzyniaka pt. „O co właściwie nam chodzi? Nie piszę, by inni się zgadzali”, wydanej nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

Książka jest zbiorem wpisów z bloga prowadzonego przez ks. Węgrzyniaka. Wśród tematów, które tam porusza są m.in. kryzysy kapłańskie, rozdział Kościoła od państwa czy problem w myśleniu o rozwodach.

Internetowa ewangelizacja #TenWKtórym rozpocznie się w czwartek 16 maja o godzinie 19.00 na facebookowym profilu “Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”. Udział w spotkaniu jest darmowy, a szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie: http://www.tenwktorym.pl/szukamylekarstwadladucha.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie – Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

W poprzednich odcinkach o potrzebie rozumienia własnych emocji mówił ks. Marek Dziewiecki, o problemach rodzicielskich opowiadał Jacek Pulikowski, a Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna. Patronat medialny nad cyklem #TenWKtórym sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

 

KAI

 

Polecamy stronę internetową Księdza Rekolekcjonisty: www.wegrzyniak.com

ZOBACZ TAKŻE