STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. ZBIGNIEW BIELAS. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Zbigniew Bielas. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. ZBIGNIEW BIELAS

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz dr Zbigniew Bielas. Jest kanonikiem Krakowskiej Kapituły Katedralnej, kustoszem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, rektorem Kościoła Rektoralnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz członkiem Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Krakowskiej. 22 grudnia 2007 roku otrzymał godność kanonika R.M. Był członkiem: Rady Duszpasterskiej (2001-2010), Rady Kapłańskiej (2003-2005) oraz Rady Katechetycznej (2002-2012) Archidiecezji Krakowskiej. W wywiadzie dzieli się historią swojego powołania, tłumaczy tajemnicę Bożego Miłosierdzia, opowiada o posłudze w sanktuarium oraz spotkaniach z pielgrzymami. Zapraszamy do wsłuchania się w treść tej rozmowy!

CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Odwagi. Nie bójcie się! Idźcie za tym głosem, bo Jezus Chrystus Was potrzebuje! Wiele osób przybywa do Łagiewnik, aby umacniać odpowiedź na to wezwanie, które słyszą w swoim sercu. Orędzie o Bożym Miłosierdziu potrzebuje ludzi, którzy będą go głosić słowem, czynem oraz modlitwą”.

ZOBACZ TAKŻE