STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MAJÓWKA PO MĘSKU – GRILL, GÓRY I ADORACJA

Majówka po męsku – grill, góry i adoracja

Dwunastu młodych mężczyzn podjęło wyzwanie zmierzenia ze swoimi słabościami podczas „Wyjazdu po męsku” zorganizowanego w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Trzebuni przez Duszpasterstwo Młodzieży.

Męski wyjazd to wyjątkowa forma organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży dni skupienia dla liderów. Ekipa młodych mężczyzn w wieku od 16 do 22 lat wspólnie udała się w góry, aby spędzić majówkę w zupełnie nowy sposób. Poza tym, co zawsze oferują dni skupienia – codzienna Msza święta, modlitwa brewiarzowa, konferencje, adoracja w ciszy – czekały na nich przygotowane przez duszpasterzy wyzwania. Wydawałoby się, że największym jest zdobycie nocą Babiej Góry, aby obserwować spektakularny wschód słońca, ale przygodą dla niektórych okazało się także samodzielne przygotowywanie wszystkich posiłków czy rozpalenie ogniska. Nie brakło także długich rozmów na życiowe tematy, a obecność kleryków Wyższego Seminarium Duchownego pomogła także w poruszaniu tematu rozeznawania powołania, który w tym wieku jest dla chłopaków szczególnie ważny. Dni skupienia poprowadził archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

Dni skupienia organizowane dla liderów to wyjątkowa okazja do tego, aby spotkać innych młodych ludzi, którzy są zaangażowani w swoich wspólnotach i parafiach, zainspirować się ich doświadczeniem i zapałem oraz wymienić pomysłami. Dzięki takim wyjazdom kolejni młodzi chcą angażować się w duszpasterstwie oraz zakładać grupy młodzieżowe w swoich parafiach. Zachęcamy do regularnego zapoznawania się z ofertą wyjazdów organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży.

Duszpasterstwo Młodzieży