STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MAŁOPOLSKIE EKUMENICZNE DNI BIBLIJNE

Małopolskie Ekumeniczne Dni Biblijne

"Jezus nie odrzuci nikogo, kto do Niego przyjdzie, nawet jeśli będzie miał wiele pytań i wątpliwości. Kiedyś jednak każdy musi wybrać. Ojciec daje Synowi wszystkich ludzi, którzy uwierzą w Niego, kocha bowiem ludzi i nie chce stracić nikogo" - czytamy w przesłaniu Towarzystwa Biblijnego w Polsce na Ekumeniczne Dni Biblijne 2022.

Maraton Biblijny to publiczne czytanie Pisma Świętego: Psalmów i Nowego Testamentu w przekładzie ekumenicznym. Lektorem podczas Maratonu może być każdy, osoba świecka lub duchowna, biskup, siostra zakonna, ksiądz, członek wspólnoty chrześcijańskiej, przedstawiciel jakiegoś środowiska, dziecko, młodzież, osoba starsza. Serdecznie zapraszamy Was do zapisów poprzez FORMULARZ (wystarczy kliknąć). Maraton Biblijny stanowi centrum obchodów Małopolskich Ekumenicznych Dni Biblijnych. W tym roku przygotowaliśmy dla Was 4 wydarzenia towarzyszące. Niech Jego Słowo brzmi w naszych umysłach, sercach i ustach!

Program Maratonu Biblijnego – Kościół ewangelicko-augsburski św. Marcina | ul. Grodzka 58

23 października 2022 r. – niedziela

• 15:00 – rozpoczęcie lektury Pisma Świętego
  • 19:00 – nabożeństwo ekumeniczne
  • 24:00 – zakończenie pierwszego dnia Maratonu

24 października 2022 r. – poniedziałek

• 7:00-19:00  – kontynuacja lektury
  • 19:00 – wspólna modlitwa na zakończenie Maratonu

Program wydarzeń w ramach Małopolskich Ekumenicznych Dni Biblijnych 2022

▶️ 15 X (sobota)
10:00-11:45 Ostatnia Wieczerza Jezusa w kontekście żydowskiej uczty paschalnej – wykład | ks. dr hab. Roman Bogacz, prof. UPJPII
12:15-14:00 Biblia jako najczęściej tłumaczony tekst w dziejach. Historia powstania najważniejszych przekładów i ich znaczenie kulturowe – wykład | dr Anna Maria Wajda
Inauguracja wykładów otwartych „Biblia w kulturze świata”
📌 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bernardyńska 3 (aula)

▶️ 18 X (wtorek) 18:00
Twarzą w twarz – monodram na motywie z książki Tima Stevensona „The Bema” | Cieszka Żółtko
📌 Pola Dialogu, ul. Stradomska 6

▶️ 20 X (czwartek) 19:30
Premiera płyty „Pieśni” Sebastiana Szymańskiego do słów Karola Wojtyły i Romana Brandstaettera – koncert | Anna Mikołajczyk-Niewiedział – sopran, Marcin Tadeusz Łukaszewski – fortepian
📌  Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie
✒️ Obowiązkowa rezerwacja miejsc: fundacja.upjp2.edu.pl

▶️ 27 X (czwartek) 20:00
Ekumeniczna modlitwa Taizé – prowadzi Taizé Kraków WAJ
📌  Cerkiew greckokatolicka Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie, ul. Wiślna 11

Bądźmy razem wokół Słowa!

Przydatne linki:

• Formularz do zapisów: Maraton Biblijny – LINK