STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MĘSKI RÓŻANIEC

Męski różaniec

Zapraszamy wszystkich mężczyzn na walkę duchową w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. „Męskiemu różańcowi" w Krakowie patronuje ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski oraz Sekretariat Fatimski.

Męski różaniec

6 lipca w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 9.00 spotykamy się w kościele św. Barbary przy Bazylice Mariackiej. Po Eucharystii przejdziemy w uroczystej procesji wokół Rynku Głównego na Plac Mariacki, gdzie publicznie odmówimy różaniec.

W czerwcu w pierwszym “Męskim różańcu” uczestniczyło ponad 100 mężczyzn.

A więc Panowie, różańce w dłoń i do walki za Chrystusa i Maryję!

Wzorem Warszawy, w Krakowie mężczyźni ruszyli do walki, walki duchowej. Z dniem 1 czerwca podjęli Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwsze Soboty miesiąca. Wydarzenie zapoczątkowała msza święta w kościele św. Barbary, następnie odmówiono litanie do św. Józefa,potem nastąpił przemarsz na dookoła Rynku Głównego i jeszcze różaniec, tym razem już na kolanach na Placu św. Barbary.
W modlitwie uczestniczył 93 letni porucznik Wacław Szacoń “Czarny”, żołnierz wyklęty z oddziału “Uskoka”. Skazany przez komunistów na czterokrotna karę śmierci. Pan Wacław mówi, że tylko wiara w Boga i modlitwa różańcowa pozwoliły mu przetrwać więzienie i okrutne tortury. Na jednym ze zdjęć widzimy go z różańcem, który cudem przetrwał po tym jak ubek podeptał go i wyrzucił do śmieci.
Niesamowite świadectwo wiary i przywiązania do Maryi odbija się wielkim echem w narodzie polskim. Coraz więcej miast przystępuje do MĘSKIEGO RÓŻAŃCA.
Wojownicy modlą się już w Warszawie, Bydgoszczy, Rzeszowie,Łodzi, Przemyślu.Akcja rozszerza się na inne miasta.
W Krakowie następny Męski Różaniec już 6 lipca. ZAPRASZAMY !

Galeria

ZOBACZ TAKŻE