STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / METROPOLITA KRAKOWSKI ZAPRASZA NA CZERWCOWE „DIALOGI’

Metropolita Krakowski zaprasza na czerwcowe „Dialogi’

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich na ostatnie przed wakacjami „Dialogu”. Są to cykliczne spotkania arcybiskupa z wiernymi, podczas których wygłasza katechezę i odpowiada na nurtujące ich pytania. Czerwcowe „Dialogi” będą odpowiadały na pytanie „Parafia czy churching?”. Odbędą się 6 czerwca o 20:15 w Kolegiacie św. Anny.

Metropolita Krakowski zaprasza na czerwcowe „Dialogi’

– Będziemy rozważali różne sprawy związane z życiem parafialnym. Zjawisko churchingu znamy z wielkich miast, gdy niektórzy parafianie wolą inny kościół niż parafialny i tam uczestniczą w niedzielnej Eucharystii i  łączą się ze wspólnotami innych parafii – powiedział metropolita. Stwierdził, ze rozważania na ten temat są bardzo ważne, ponieważ nie może dochodzić do opuszczania parafii przez wiernych. – Zapraszam zatem na te wspólne refleksje jak parafia powinna wyglądać i jak churchingowi można zapobiegać – dodał.

Wszyscy chętni, którzy nie mają możliwości bezpośredniego uczestniczenia w tym spotkaniu mogą zadać arcybiskupowi pytanie poprzez formularz zawarty na stronie http://dialogi.pl/.

Justyna Tyrka | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE