STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / METROPOLITA KRAKOWSKI ZAPRASZA NA XXXII PIELGRZYMKĘ RODZIN ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Metropolita krakowski zaprasza na XXXII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej

- Bez rodzin żadna ludzka rzeczywistość nie jest w stanie się ostać, a przy wsparciu Matki Najświętszej, „Matki pięknej miłości” na pewno nam się to wszystkim uda – mówi abp Marek Jędraszewski, zapraszając do udziału w XXXII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 września w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP metropolita krakowski modlił się przed obliczem Matki Bożej Królowej Podhala i to właśnie sprzed ludźmierskiego sanktuarium – od Matki Bożej do Matki Bożej – zaprasza do udziału w XXXII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. – Bez rodzin żadna ludzka rzeczywistość nie jest w stanie się ostać, a przy wsparciu Matki Najświętszej, „Matki pięknej miłości” na pewno to nam się wszystkim uda, więc na tę wspólną modlitwę, na to i dziękczynienie za małżeństwa oraz rodziny, ale i prośby, aby one razem z Matką Bożą przeżywały swoje własne historie, serdecznie zapraszam – mówi abp Marek Jędraszewski.

Tegorocznej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej towarzyszyć będą słowa „Maryja, Matka pięknej miłości”. Motto zaczerpnięto z Listu do Rodzin, który w 1994 r. skierował do nich św. Jan Paweł II. – Niech przesłanie tego listu będzie także zachętą, by przyjść i pokłonić się Matce Bożej, a przede wszystkim wspólnie modlić się o trwałość naszych rodzin i małżeństw jako fundamentu wspaniałego życia Kościoła katolickiego w Polsce i całej naszej ojczyzny – podkreśla metropolita krakowski.

Spotkanie w kalwaryjskim sanktuarium tradycyjnie rozpocznie się o godz. 9.00, gdy sprzed stacji „u Piłata” wyruszy droga krzyżowa. O godz. 11.30 abp Marek Jędraszewski przewodniczyć będzie Mszy św. przy ołtarzu polowym. Jak co roku metropolita pobłogosławi też przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew.