STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU O POKÓJ NA UKRAINIE

Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie

Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnej edycji międzynarodowej kampanii modlitewnej "Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie".

18 października 2021 roku, czyli na 5 miesięcy przed wtargnięciem wojsk rosyjskich na teren Ukrainy, w ramach kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” zjednoczyło się z nami na modlitwie 35.000 ukraińskich dzieci. Pragniemy modlić się za nich i za ich walczący kraj, by wyprosić pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

Pomimo, iż nasza kampania odbywa się zwyczajowo 1 raz do roku, to działania wojenne prowadzone przez Rosję na Ukrainie skłoniły nas do uruchomienia EDYCJI SPECJALNEJ kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na UKRAINIE”

Czym jest edycja specjalna kampanii ?

• to inicjatywa polskiego biura PKWP w obliczu działań wojennych prowadzonych przez Rosję na terenie Ukrainy, od 24 marca 2022 roku.
  • odpowiedź na wezwanie Pani Fatimskiej z 1917 roku, która prosiła o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o rozpowszechnienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.

Jaki jest cel edycji specjalnej kampanii?

• Wyprosić pokój na Ukrainie
  • Wyprosić nawrócenie Rosji
  • Rozpowszechnić nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca

Jak wiemy ponowna próba poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego jest zaplanowana na 25 marca, godz. 17.00 na placu Św. Piotra. W tym samym czasie w Fatimie kard. Konrad Krajewski również będzie zawierzał Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednak wiele zależy od każdego z nas. My odpowiedzmy na drugą część prośby Pani Fatimskiej, czyli odmawiać codzienny Różaniec Św., czynić pokutę i odprawiać nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

Kiedy się modlimy?

Możesz zacząć w dowolnym momencie.  Kampania modlitewna trwa od 21 marca do 17 kwietnia 2022.

Gdzie się modlimy?

• w szkole, w przedszkolu, w parafii, w domu w Polsce
  • W 149 krajach, w których swoje biura posiada Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) tj. Peru, Chile, Paragwaj, Kolumbia, Gwatemala, Kostaryka, Meksyk, USA, Filipiny, Australia, Syria, Angola, Algieria, Białoruś, Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja i wiele innych

Kto może wziąć udział w kampanii?

•  dzieci w każdym wieku 👧🧒
  •  dzieci z Rodzinami-  rodzicami, dziadkami i opiekunami 👪
  •  całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka🏥
  •  pojedyncze klasy lub grupy z placówek edukacyjnych🏫
  •  parafie⛪
  •  grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów, grupa znajomych, dzieci z chóru, członkowie zespołu itp.

Jak się modlimy?

codziennie odmawiając we wspólnocie:

• Modlitwę o Pokój (materiały do pobrania z www)
  • przynajmniej jedną tajemnicę Różańca Świętego

Skąd materiały?

Materiały dostępne na naszej stronie www.modlitwamilionadzieci.pl

Jak mogę włączyć się do kampanii?

1. Zapoznaj się z informacjami na tej stronie
  2. Pobierz materiały (Modlitwę o Pokój, List do Dzieci, Plakaty)
  3. Odczytaj List do Dzieci skierowany do uczestników kampanii w szkole, w domu, w przedszkolu
  4. Zawieś plakat w szkole, przedszkolu czy w swoim pokoju
  5. Codziennie odmawiaj z rówieśnikami lub dorosłymi Modlitwę o Pokój oraz przynajmniej 1 dziesiątek Różańca Św.
  6. Udostępnij film lub zdjęcie na naszym fanpage’u www.facebook.com/miliondzieci , na którym zachęcasz innych do tej inicjatywy modlitewnej używając hastagu #miliondzieciukraina
  7. Umieść w mediach społecznościowych plakat lub baner naszej kampanii dostępny w materiałach do pobrania na www
  8. Możesz również wysłać taki materiał na nasz adres mailowy : miliondzieci@gmail.com
  9. Oczekuj na wiadomość o Nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca przed 2 kwietnia 2022.
  10. Poinformujemy Cię, którego dnia odbędzie się transmisja wspólnej modlitwy w ramach tej kampanii w Wielkim Tygodniu z Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.