STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MODLITWA I DUSZPASTERSTWO. TRWA REKRUTACJA DO KRAKOWSKIEGO SEMINARIUM

Modlitwa i duszpasterstwo. Trwa rekrutacja do krakowskiego seminarium

– Dziś trudno podjąć odpowiedzialną decyzję, ale zawsze warto iść za głosem, który wzywa, by stanąć wobec pewnej rzeczywistości. Warto rozważyć. Zachęcam młodych, by nie zagłuszali głosu Pana Boga – mówi ks. Michał Kania, nowy rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.
Tradycyjnie we wrześniu organizowany jest drugi termin rekrutacji do seminarium. Zainteresowani mężczyźni mają czas do 8 września na złożenie dokumentów i odbycie rozmowy rekrutacyjnej z przełożonymi. 12 września zaplanowano egzaminy wstępne. Szczegóły dotyczące terminów, warunków przyjęć i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej krakowskiego WSD.

– Kapłan to przede wszystkim sługa Chrystusa, czyli również ten, który jest oddany drugiemu człowiekowi i powołany do sprawowania sakramentów. Dzisiejsze społeczeństwo stawia duże wymagania, którym nie jest łatwo sprostać. Mimo wszystko warto wychodzić w stronę bliźniego i świadectwem życia pokazywać piękną relacje z Panem Bogiem – zaznacza ks. Kania. – W nowym roku formacyjnym chcemy skupić się na modlitwie, podczas której będziemy przyglądać się powołaniu. To pierwszy filar naszej przyszłorocznej pracy. Drugim jest duszpasterstwo i odpowiedź na pytanie, na ile odnajdujemy się w tym, by właśnie w duszpasterstwie wychodzić do drugiego człowieka – dodaje.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do kapłaństwa przygotowują się klerycy z Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Absolwentem krakowskiego seminarium był Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE