STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MODLITWA ZA MISJE W PORONINIE

Modlitwa za misje w Poroninie

Parafianie z Poronina po raz kolejny włączyli się w modlitwę za misje.

W Kościele trwa “Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny”. Jego mottem są słowa: “Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Papież Franciszek ogłaszając miesiąc misyjny chciał, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii oraz, aby rozwinęło się umiłowanie misji.

W modlitwę za misje kolejny raz włączają się parafianie z Poronina, szczególnie zaś dzieci i młodzież z Koła Misyjnego działającego przy Szkole Podstawowej w Suchem, którego opiekunką jest s. Nazariusza – Michalitka. Dzieci przygotowały oprawę misyjnej Mszy św. Również po mszach kwestowali i sprzedawali kartki, z których dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom w Kamerunie, gdzie pracują siostry Michalitki.

Ks. Arkadiusz Zych