- Boży dar jakim jest możliwość głoszenia Słowa Bożego w polskich szkołach wymaga od nas zaangażowania. Katecheta, który jest autentycznym świadkiem miłości Boga do człowieka może być wzorem dla swoich uczniów - mówił ks. Konrad Kozioł, dyrektor Wydziału Katechetycznego, podczas Mszy św. o błogosławieństwo Boże dla uczniów i katechetów Archidiecezji Krakowskiej, odprawionej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Na początku homilii ks. Konrad Kozioł powiedział, że zebrani kierują swe myśli przed jasnogórski tron, gdzie króluje Czarna Madonna. Na tym wizerunku Maryja wskazuje na Jezusa, a jej gest został wyrażony w Ewangelii słowami: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.
– U progu nowego roku duszpasterskiego i katechetycznego chcemy zawierzać dzieci i młodzież Matce Najświętszej, która jest najlepszą Pośredniczką u naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa – powiedział ks. Konrad Kozioł i wskazał na wielką wartość lekcji religii w procesie edukacji.
Przypomniał, że w czasach, gdy katecheza powracała do szkół, św. Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do Polski, odnosząc się do religii w szkole zaznaczył: „Jest wam to dane i równocześnie zadane.” – Boży dar jakim jest możliwość głoszenia Słowa Bożego w polskich szkołach wymaga od nas zaangażowania. Katecheta, który jest autentycznym świadkiem miłości Boga do człowieka może być wzorem dla swoich uczniów – podkreślił ks. Konrad Kozioł.
Zauważył, że każdy jest wezwany, by głosić Ewangelię świadectwem swojego życia. Poprosił rodziców i dziadków, by zachęcali młodych ludzi do uczestnictwa w lekcjach religii. Podziękował katechetom za ich codzienną pracę, dzięki której dzieci poznają Boga, który jest miłością. – Przez Maryję prosimy dobrego Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i katechetów, niech miłosierny Bóg obdarzy nas wszystkich swoim błogosławieństwem – zakończył.