STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MSZA ŚW. W INTENCJI MAŁOPOLSKICH POLICJANTÓW I POŚWIĘCENIE SZTANDARU KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W WADOWICACH

Msza św. w intencji Małopolskich Policjantów i poświęcenie sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

– Sztandar, który dziś otrzymujecie, swoją siłę i moc bierze nie z piękna wykonania, ale z męstwa, siły i honoru tych, których reprezentuje. Jest  on znakiem tego, co jest w waszych sercach i reprezentuje waszą służbę – mówił bp Robert Chrząszcz podczas Mszy św. w intencji Małopolskich Policjantów sprawowanej w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. W czasie Eucharystii odbyło się poświęcenie sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
– Eucharystia jest zawsze dziękczynieniem (…). Dziś chcemy dziękować za was i waszą ofiarną służbę – mówił bp Robert Chrząszcz na początku homilii. – Wykonując swoje działania, wiedzcie, że  nie jesteście sami. Jest z wami Bóg, który was strzeże – kontynuował.

Odwołał się do symbolu obrączek z dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. – Ci którzy noszą obrączki od dnia zaślubin wiedzą, ze kryje się w nich przysięga wierności. Dziś dla wielu ten sztandar jest tylko kawałkiem materiału. Wiemy, że oprócz wartości materialnej ma również wartość duchową, której będzie nabierał z każdym rokiem, gdy będzie uczestniczył w uroczystościach związanych z waszymi świętami i wydarzeniami (…) Sztandar, który dziś otrzymujecie, swoją siłę i moc bierze nie z piękna wykonania, ale z męstwa, siły, honoru tych, których reprezentuje. Jest  on znakiem tego, co jest w waszych sercach i reprezentuje waszą służbę – dodał.

Biskup zwrócił uwagę, że na sztandarze widnieją trzy ważne słowa: „Bóg, honor, ojczyzna”. – Te słowa niosą piękne przesłanie i mądrość, ale bez ich realizowania w życiu codziennym zostaną pustymi zwrotami. Prośmy, abyśmy mieli w sercu Boga, miłość drugiego człowieka i ojczyzny, a w pamięci świadomość tego, kim jesteśmy i jaka jest nasza chrześcijańska godność – zakończył.

fot. © Łukasz Gągulski PAP

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE