STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MSZA ŚW. W INTENCJI ŚP. KS. PRAŁATA ZDZISŁAWA SOCHACKIEGO

Msza św. w intencji śp. ks. prałata Zdzisława Sochackiego

Dziś zmarł ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz katedry na Wawelu. Mszę św. w jego intencji, którą poprzedziło bicie dzwonu Zygmunt, odprawił bp Robert Chrząszcz.

Msza św. w intencji śp. ks. prałata Zdzisława Sochackiego

– W Godzinie Miłosierdzia otrzymaliśmy wiadomość o śmierci ks. Zdzisława, proboszcza tej katedry – rozpoczął homilię ks. profesor Jacek Urban, dziekan Kapituły Metropolitalnej na Wawelu, i przypomniał, że Zmarły pracował w Bielsku-Białej i w Zakopanem, a także pełnił posługę w seminarium. – Niepokoił nas jego przedłużający się pobyt w szpitalu, ale na wiadomość o jego śmierci nie jesteśmy przygotowani  – mówił dalej. – To niepowetowana strata dla katedry, archidiecezji i Kościoła (…). Mamy nadzieję, że ten, który troszczył się tak mocno o kult św. Stanisława, św. Jadwigi Królowej i św. Jana Pawła II, będzie się cieszył wraz z nimi radością i pokojem – zakończył ks. dziekan.

Ks. prałat Zdzisław Sochacki urodził się w Suchej Beskidzkiej w 1954 roku. Po studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Był wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej, a także w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Od 1989 roku pełnił posługę wychowawcy, prokuratora i prefekta w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. W 2007 roku objął stanowisko proboszcza Parafii Archikatedralnej na Wawelu.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE