STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MUSICIE DAĆ NOWY IMPULS ŚWIATU! – SPOTKANIE DEKANALNYCH LIDERÓW I DUSZPASTERZY MŁODZIEŻY

Musicie dać nowy impuls światu! – Spotkanie Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy Młodzieży

Jesteście nadzieją Kościoła, jesteście moją nadzieją, a tę nadzieję trzeba ciągle na nowo wzbudzać w sobie i innych - nawiązując do słów św. Jana Pawła II, zwrócił się do młodych i kapłanów zebranych na spotkaniu Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy Młodzieży, abp Marek Jędraszewski

Musicie dać nowy impuls światu! – Spotkanie Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy Młodzieży

Metropolita krakowski, wspominając spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą na placu Mickiewicza w Poznaniu w roku 1997, zachęcał młodzież i duszpasterzy, aby nie bali sie poprzez swoje działania dawać nowego impulsu światu i pokazywali świadectwo swojej wiary, krocząc z entuzjazmem za Jezusem. Podobnie jak św. Jan Paweł II, podkreślił także, że na młodzieży nigdy się nie zawiódł i że zadanie, jakie przed nimi stoi jest niezwykle ważne.

Podczas spotkania arcybiskup wręczył dekrety nominacyjne nowo powołanym duszpasterzom i liderom dekanalnym, a młodzi oraz księża mieli okazję do przedstawienia metropolicie swoich spostrzeżeń i dotychczasowych doświadczeń.

Spotkanie Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy Młodzieży rozpoczęło się wspólną modlitwą w kaplicy w Pałacu Biskupów Krakowskich. Swoje krótkie słowo skierował także ks. Łukasz Michalczewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zakreślając plan działań Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Rady Młodzieży, nawiązał do treści papieskiej adhortacji “Christus vivit”.

Młodzi, jesteście Bożym teraz! Nie jesteście ani przeszłością, ani przyszłością, ale teraźniejszością. Jesteście teraźniejszością waszych parafii, dekanatów, naszej archidiecezji. Nie ktoś inny, ale właśnie wy konkretnie, tu i teraz – mówił ks. Michalczewski wskazując na hasło, które będzie towarzyszyć młodym Archidiecezji Krakowskiej w nowym roku formacyjnym.

Za papieżem Franciszkiem, podkreślał także rolę kapłanów w tworzeniu duszpasterstwa – My, jako duszpasterze, musimy tworzyć przestrzenie dla młodych ludzi, którzy chcą być przy Kościele, a dla tych, którzy są daleko, szeroko otwierać drzwi – zakończył duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Dekanalni Liderzy i Duszpasterze Młodzieży powoływani są, aby jeszcze mocniej zachęcać młodych do angażowania się w życie Kościoła, szczególnie tego lokalnego. W tym roku jednym z owoców tej pracy będą Rejonowe Spotkania Młodych, które wpisują się w obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Spotkanie będą odbywać się kolejno we wszystkich rejonach Archidiecezji Krakowskiej od listopada 2019 do maja 2020 roku

 

Karolina Zając | Rada Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej
Fot.Łukasz Muzyka|Rada Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE