STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MYŚLENICE WYBIERAJĄ ŻYCIE

Myślenice wybierają życie

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego po raz szósty ulicami Myślenic przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Uczestniczyło w nim ok. 500 osób.

Myślenice wybierają życie

Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała – w promieniach słońca uczestnicy Marszu zaczęli gromadzić się na myślenickim Rynku kilkanaście minut przed godziną 15:00. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez ks. Proboszcza Zdzisława Balona i wspólnym odmówieniu dziesiątki różańca – tajemnicy Głoszenia Królestwa Bożego – pochód ruszył. Rytm krokom nadawała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice oraz śpiew Oazy młodzieżowej i scholi „Różyczki Pani Myślenickiej”. Wśród uśmiechniętych twarzy i wózków dziecięcych widoczne były wiatraczki „Marszu”, flagi Polski i kolorowe znaki z hasłami promującymi wartości rodzinne.

Trwający blisko godzinę marsz przeszedł przez centrum miasta w asyście policji, strażakow i harcerzy, i ulicą Kościuszki dotarł na Zarabie. Po drodze wiele osób dołączyło do niego – gdy zakończył się na scenie obok „Banderozy”, liczył już ok. 500 osób. Na zakończenie uczestnikom podziękowali Jacek Tylko – organizator marszu – oraz ks. Proboszcz. Głos zabrał także burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka, deklarując troskę miasta i gminy o wartości rodzinne. Wszyscy uczestnicy mogli pozostać jeszcze na zorganizowanym z okazji Marszu pikniku rodzinnym, korzystając z atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.

Organizatorzy marszu wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim, którzy od lat wspierają tą inicjatywę, ufając, że w przyszłym roku marsz zgromadzi jeszcze większą liczbę ludzi gotowych bronić wartości życia i rodziny.

Ks. Marcin Filar | Myślenice

Galeria

ZOBACZ TAKŻE