STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NABOŻEŃSTWO MAJOWE Z FUNDACJĄ TOWARZYSZENIA RODZINIE IMIENIA PROF. STANISŁAWA GRYGIELA

Nabożeństwo majowe z Fundacją Towarzyszenia Rodzinie imienia prof. Stanisława Grygiela

Abp Marek Jędraszewski uczestniczył w nabożeństwie majowym przy budynku Fundacji Towarzyszenia Rodzinie imienia prof. Stanisława Grygiela. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej poświęcił odnowioną figurę Matki Bożej Fatimskiej.Ks. Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, podkreślił, że zebrani zgromadzili się w tym wyjątkowym miejscu, w którym szczególną troską otacza się życie i rodzinę, by prosić Matkę Bożą w intencji narzeczonych oraz małżeństw, które przeżywają kryzysy.

Abp Marek Jędraszewski przypomniał treść objawień fatimskich. Zwrócił uwagę, że wszystkie ostatnie wielkie objawienia Maryi są związane z prośbą, by odmawiać różaniec i razem z Nią rozważać życie Jezusa. – Jeśli dziś cieszymy się, że ten dom jest domem wielu osób szukających wsparcia, pomocy, nadziei, pokoju serca i radości, to zdajemy sobie sprawę, że wielkie dary, które możemy tu otrzymać i innym osobom dawać, muszą służyć wielkiemu pragnieniu i wielkiej nadziei, że kiedyś znajdziemy się w Nowym Jeruzalem – powiedział.

Poświęcenie odnowionej kapliczki i nabożeństwo majowe przy siedzibie Fundacji Towarzyszenia Rodzinie im. prof. S. Grygiela w Krakowie 14.05.2024 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE