STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NALEŻY ŚWIADCZYĆ O JEZUSIE I BUDOWAĆ W ŚWIECIE CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI

Należy świadczyć o Jezusie i budować w świecie cywilizację miłości

- Starajmy się naszym życiem, naszą miłością i służbą, dawać świadectwo Jezusowi Chrystusowi, prawdziwemu Bogu i prawdziwemu człowiekowi, Który oddał życie za zbawienie świata, za ocalenie losu każdej i każdego z nas - mówił podczas Mszy św. w kościele stacyjnym św. Józefa na krakowskim Podgórzu kardynał Stanisław Dziwisz.

Należy świadczyć o Jezusie i budować w świecie cywilizację miłości

Na początku swojego słowa skierowanego do wiernych, kardynał przypomniał, że kończący się okres Wielkiego Postu to czas przygotowań do przeżycia największej tajemnicy wiary – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. – Zwycięstwo Boga zapowiada zwycięstwo człowieka, zwycięstwo każdej i każdego z nas – podkreślił.

Nawiązał do biblijnej historii Abrahama, który nie wahał się dla Boga poświęcić swojego syna. – Ta ofiara jest zapowiedzią ofiary, jaką na krzyżu złoży Jednorodzony Syn Boży – dodał. Kardynał stwierdził, że przeciwnicy Chrystusa nie mogli pojąć, że jest On większym od Abrahama, a Jego słowa wywoływały ich sprzeciw. Przez to, że Jezus czynił się równym Bogu, został skazany na śmierć.

Kardynał przypomniał, że zasadniczym zadaniem, stojącym przed każdym wiernym jest pogłębianie w sobie wiary w to, kim jest Jezus Chrystus. Przywołał postać Jana Pawła II, który przez cały swój pontyfikat dawał świadectwo o tym, że Chrystus jest Synem Bożym i z pełnym poświęceniem budował w świecie cywilizację miłości.

Wskazał, że każdy powinien swym życiem, służbą i miłością świadczyć o Jezusie. Stwierdził, że należy budować w sobie i w świecie cywilizację miłości, dobra, sprawiedliwości, miłosierdzia, pojednania i solidarności. – Niech nas wspomaga w tym Matka Chrystusa i Matka Kościoła, Która towarzyszyła Synowi do końca. Niech nas wspomaga św. Józef – patron tutejszej wspólnoty parafialnej i Miasta Krakowa. Niech nas wspomaga także wstawiennictwo św. Jana Pawła II, któremu tak bliski i drogi był Kościół Krakowski – zakończył.

HOMILIA

Justyna Tyrka | Archidiecezja Krakowska