STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DUSZPASTERZE MŁODZIEŻY ZACHĘCAJĄ DO MODLITWY #MIMODRZWIZAMKNIĘTYCH

Duszpasterze młodzieży zachęcają do modlitwy #mimoDrzwiZamkniętych

- Masowo odwołujemy akcje, młodzież jest zachęcana by nie wychodzić z domów. Uważamy, że nie można ich zostawić z tym samych – mówi ks. Sebastian Kowalczyk, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i jeden z pomysłodawców niezwykłej akcji, którą w sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa proponują młodym ich duszpasterze.
– Zachęta do pozostania w domu może rodzić poczucie bezsilności i złudzenie, że w najbliższym czasie mamy odcięte możliwości budowania wspólnot i ewangelizacji – piszą kapłani odpowiedzialni za formację wspólnot młodzieżowych w apelu opublikowanym w czwartek na Facebooku Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Zawarta jest w nim zachęta do codziennej domowej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia, dzielenia się informacjami o dostępnych internetowych rekolekcjach i inicjatywach, które nie wymagają wychodzenia z domu, a przede wszystkim do podejmowania wspólnego postu.

Tylko w ciągu pierwszych 24 godzin trwania akcji 60 osób zadeklarowało jeden dzień postu ścisłego, a dzisiaj podjęło go już 33 przedstawicieli młodzieży oraz ich duszpasterzy.

– To jednocześnie szansa, żeby zweryfikować, ile w naszych działaniach ewangelizacyjnych było wiary w to, jak niezbędne są w nich modlitwa i post, które często zaniedbujemy. Teraz, gdy tylko one nam zostały, odkrywamy na nowo, że to one budują wspólnoty i czynią nas narzędziami w rękach Boga – tłumaczy ks. Marcin Filar, zastępca archidiecezjalnego duszpasterz młodzieży.

Kapłani zachęcają także do robienia sobie zdjęcia z napisem #mimoDrzwiZamknietych i tym samym wzorem duszpasterzy do podzielenia się ze swoimi znajomymi prawdą, że to właśnie w ten sposób przychodzi do naszych serc zmartwychwstały Chrystus.

– Nie pozwólmy odebrać sobie wspólnoty, którą buduje Duch Święty. Umocnijmy ją przez wspólny post i modlitwę tak jak możemy w obecnej sytuacji: pozostając w domu – apelują pomysłodawcy krucjaty modlitewno–postnej. – Mimo trudności w spotkaniu się na żywo nie przestaje działać ani wiara, ani duszpasterstwo – podkreślają.

Do wspólnej modlitwy i postu #mimoDrzwiZamkniętych można dołączyć w formularzu, który jest dostępny TUTAJ.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE