STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWA ODSŁONA PODCASTU Z ROZWAŻANIAMI EWANGELII – „DOBRA NOWINA”

Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”

Uroczystość Chrystusa Króla, Pana Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy kolejny, a wraz z nim nową odsłonę podcastu Archidiecezji Krakowskiej „Dobra Nowina”. Tym razem cykl poprowadzi dwóch księży. Do ks. Roberta Młynarczyka dołączy ks. Marek Suder, ojciec duchowny krakowskiego seminarium.„Dobra Nowina”, seria rozważań niedzielnej Ewangelii, towarzyszy nam od ponad roku. Sześćdziesiąt sześć odcinków i ponad dwieście sześćdziesiąt pięć minut nagrań – tak prezentuje się ona w liczbach. Od 6 października 2020 roku co niedzielę punktualnie o godz. 7.07 razem z ks. Robertem Młynarczykiem mogliśmy pochylać się nad Słowem, które kieruje do nas Pan.

– To dobre przygotowanie do przeżywania Dnia Pańskiego. Jeśli mamy żyć Ewangelią to warto szukać rozważań i komentarzy, aby pełniej zrozumieć Jego słowo – mówi o cyklu dotychczasowy autor.

W nowym roku liturgicznym w dalszym ciągu będziemy zatrzymywać się nad Dobrą Nowiną, którą daje nam Chrystus. Zmieni się jednak nieco formuła spotkań ze Słowem. Podcasty z rozważaniami będą publikowane w sobotę, a do ks. Roberta dołączy ks. Marek Suder, posługujący jako ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Kapłani będą przygotowywali nauki naprzemiennie.

Głoszenie Dobrej Nowiny to nie reklama siebie, autopromocja czy pole do popisu swoimi talentami… Nie mam zamiaru tego robić! Chcę się skupić na Słowie Bożym, tym, jak ja je słyszę i co z tego wydaje się mi ważne dla innych. Nie wiem czy trafię w czyjeś zainteresowania czy „gusta”. Zresztą nie o to tu chodzi! Nie chodzi przecież o to, by szukać „smakołyków duchowych”, pieszczących moje duchowe „ego”, ale tego, co chce mi powiedzieć Bóg, osobiście do mnie! Czasem ten pokarm, to słowo może być mało atrakcyjne dla ucha, ale ważne dla serca – podkreśla ks. Marek, zapytany o to, co chciałby wprowadzić do cyklu.

Nowa odsłona rozważań niedzielnej Ewangelii „Dobra Nowina” ruszy 27 listopada. Podcasty będą publikowane w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanale You Tube oraz platformie Spotify Archidiecezji Krakowskiej.

W najbliższych dniach przybliżymy także sylwetki autorów „Dobrej Nowiny”. Wywiady z ks. Markiem Suderem i ks. Robertem Młynarczykiem pojawią się wkrótce na stronie diecezja.pl.

Ks. Robert Młynarczyk – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, wikariusz parafii św. Barbary w Libiążu, katecheta, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Ks. Marek Suder – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego, współodpowiedzialny za formację alumnów w czasie roku propedeutycznego w Zembrzycach.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

ZOBACZ TAKŻE