STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OAZA Z KATOWIC W PAŁACU BISKUPÓW KRAKOWSKICH

Oaza z Katowic w Pałacu Biskupów Krakowskich

Młodzież przeżywająca III st. rekolekcji w ramach formacji Ruchu Światło Życie z Archidiecezji Katowickiej spotkała się z bp. Robertem Chrząszczem w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie.
Bp Robert Chrząszcz przypomniał oazowiczom, że kaplica w krakowskiej kurii była ważnym miejscem dla św. Jana Pawła II, który bardzo często modlił się w niej i podejmował ważne decyzje. Dodał, że drugim istotnym punktem dla Ojca Świętego była Kalwaria Zebrzydowska. – Wszystko, co robimy, powinniśmy robić ze świadomością, że Pan Bóg jest z nami. Powinniśmy codziennie prosić Go o opiekę – zaznaczył.

Biskup odpowiadał również na liczne pytania. Jedno z nich dotyczyło chrześcijaństwa w Brazylii. – Brazylijczycy mają łatwość modlitwy, chcą mówić do Pana Boga, chcą się do niego przyznawać. Ich wiara jest bardzo spontaniczna – mówił. Hierarcha dzielił się doświadczeniem pracy proboszcza w Brazylii, opowiadał o codziennych zadaniach, wyzwaniach i problemach duszpasterskich. Od 2005 r. bp Robert rozpoczął posługę misyjną w Brazylii m.in. wśród ubogich mieszkańców faveli w parafii św. Łucji w Archidiecezji Rio de Janeiro, gdzie wybudował parafialny kościół. Od 2014 roku był wikariuszem biskupim w Archidiecezji Rio de Janeiro oraz pełnił funkcję odpowiedzialnego za służbę liturgiczną. – Doświadczenie Brazylii pokazało mi, że Pan Bóg prowadzi nasze życie! – posumował.

Oazowicze pytali jak wygląda typowy dzień biskupa – Jak mówił kiedyś żartobliwie abp Józef Guzdek, biskup składa się z duszy i z ciała i… z kalendarza – wskazał bp Robert i wytłumaczył, że bierze udział w wielu wydarzeniach, udziela sakramentu bierzmowania i spotyka się z wieloma grupami w parafiach. Podzielił się również z zebranymi historią swojego powołania, która rozpoczęła się od uważnego słuchania serca i sumienia.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE