STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #OBOŻYMMIŁOSIERDZIU

#OBożymMiłosierdziu

„BOGATY W MIŁOSIERDZIU SWOIM BÓG" (por. Ef 2, 4) jest Tym, którego objawił nam Jezus Chrystus jako Ojca. Objawił nam Go zaś i ukazał w sobie — Jego Synu (por. J 1, 18; Hbr 1, 1 n.) – te słowa rozpoczynają encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia", którą Jan Paweł II podpisał w Rzymie, u Św. Piotra, dnia 30 listopada 1980 roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, w trzecim roku swojego pontyfikatu.

W tym roku mija 40 lat od tego wydarzenia i z tej okazji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zachęca do lektury tego dokumentu. W pierwszą niedzielę Adwentu – 29 listopada – w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy wspominać to wydarzenie. Ale pragniemy się do niego wcześniej przygotować.

– W październiku zorganizowaliśmy w naszym Sanktuarium sympozjum poświęcone encyklice „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Teraz chcemy ją przypomnieć czcicielom Bożego Miłosierdzia, nie tylko tym, którzy przychodzą do łagiewnickiego Wieczernika. Zachęcamy do czytania encykliki i nagrywania filmików z hasztagiem #OBożymMiłosierdziu, a następnie do wrzucania ich do internetu z oznaczeniem naszego Sanktuarium. Mamy nadzieję, że wiele osób włączy się w tę akcję, dzięki której encyklika św. Jana Pawła II w roku stulecia jego urodzin znów ożyje – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Na Facebooku zostało już utworzone specjalne wydarzenie.

Do włączenia – Sanktuarium w Łagiewnikach – zaprasza w sposób szczególny Sanktuaria Bożego Miłosierdzia, parafie pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia oraz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach