STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OD 18 MAJA CODZIENNA TRANSMISJA KORONKI DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA Z KRAKOWSKICH ŁAGIEWNIK W TVP

Od 18 maja codzienna transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik w TVP

Od poniedziałku 18 maja codziennie o godz. 15.00 z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny w krakowskich Łagiewnikach będzie transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– Pragnę podzielić się wielką radością, że od jutra, czyli dokładnie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego codziennie o godz. 15.00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będzie transmitowana przez Telewizję Polską Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do tej modlitwy, która na pewno jest dla nas wszystkich wielkim darem, a także wyrazem wdzięczności i duchowym pomnikiem złożonym przez nas Ojcu Świętemu – powiedział abp Marek Jędraszewski na zakończenie uroczystej Mszy św. sprawowanej w niedzielę w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły.

Modlitwa będzie transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny w krakowskich Łagiewnikach. W tym właśnie miejscu 83 lata temu (w październiku 1937 roku) Jezus objawił tę formę kultu Miłosierdzia Bożego, w której czczony jest moment Jego konania na krzyżu. Po krótkiej modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego w kilku językach, gdyż przez transmisje internetowe i radiowe łączą się czciciele Bożego Miłosierdzia z całego świata.

Duszpasterze łagiewnickiego sanktuarium przypominają, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z 2002 r. za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a „jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.