STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODPUST ZUPEŁNY DLA PIELGRZYMÓW NAWIEDZAJĄCYCH SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ MYŚLENICKIEJ W ROKU JUBILEUSZU 50-LECIA KORONACJI

Odpust zupełny dla pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w roku Jubileuszu 50-lecia koronacji

Od 24 sierpnia 2018 w  parafii  Narodzenia NMP w Myślenicach przeżywamy wyjątkowy czas Roku Jubileuszowego – 50 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej przez ks. kardynała Karola Wojtyłę, która miała miejsce 24 sierpnia 1969r., przy udziale kilkunastu biskupów, wielu kapłanów i ponad 50-cio tysięcznej rzeszy wiernych.

Hasło Roku Jubileuszowego „Chwyćmy się śladów Maryi”,   to słowa zaczerpnięte z tablicy wmurowanej w zewnętrzną ścianę kaplicy Sanktuarium. Napis okala ryt przedstawiający „Stopkę Matki Bożej”

Jubileusz otworzyła Msza Święta   koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abp Marka Jędraszewskiego sprawowana 24 sierpnia. Metropolita zawierzył Matce Najświętszej parafię oraz poświęcił 7 kopii Jej Cudownego Wizerunku. W dniu odpustu, 8 września, wyruszyły one  w peregrynację po domach parafian i czcicieli Maryi spoza parafii;

Obchody centralne zaplanowano w dniach 18 – 24 sierpnia 2019;

Biuro Złotego Jubileuszu – 32 – 400 Myślenice, ul. ks. P. Skargi 4, wtorek: 18.30 – g. 20.00, czwartek g. 8:30 –g.11.00,  jubileuszmce@gmail.com.

Penitencjaria Apostolska na czas trwania Roku Jubileuszowego, aż do dnia 24 sierpnia 2019 roku, udzieliła pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Pani Myślenickiej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy do pielgrzymowania do Sanktuarium Pani Myślenickiej.

Kontakt: 12 / 2721237 [zgłoszenie pielgrzymki, możliwość przewodnika]

Penitencjaria Apostolska

Prot. N. 1103/18/I

DEKRET

Penitencjaria Apostolska, dla pogłębienia pobożności wiernych i zbawienia dusz, na mocy specjalnych uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego w Chrystusie i Panu naszym z Bożej Opatrzności Papieża Franciszka, mając na uwadze prośby skierowane przez Jego Ekscelencję Marka Jędraszewskiego, Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego wraz z proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach we wspomnianej Archidiecezji, z okazji złotego jubileuszu Koronacji cudownego obrazu Najświętszej Maryi Panny pobożnie czczonego w kościele tejże parafii, łaskawie udziela z nadprzyrodzonych skarbów Kościoła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Wierni, którzy szczerze żałują za grzechy i kierują się miłością mogą go uzyskać aż do dnia 24 sierpnia 2019 roku i ofiarować jako pomoc dla dusz w czyśćcu, jeśli pielgrzymując, nawiedzą kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i będą tam pobożnie uczestniczyć w obchodach rocznicowych, albo przynajmniej spędzą określony czas na modlitwie przed obrazem Najświętszej Maryi Panny Myślenickiej, kończąc ją odmówieniem Modlitwy Pańskiej, Wyznania Wiary oraz wezwań do Najświętszej Maryi Panny.

Osoby w podeszłym wieku, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą opuszczać domu, także są w stanie uzyskać odpust zupełny, jeśli – wzbudziwszy w sobie odrazę do wszelkiego grzechu i pragnienie wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe, trzech przyjętych zwyczajowo warunków – włączą się duchowo w obchody jubileuszowe, ofiarując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia oraz doświadczane przez nich niedogodności życia.

Żeby zaś dostęp do Boskiego przebaczenia – na mocy władzy kluczy Kościoła – dzięki miłości pasterskiej stał się łatwiejszy, nasza Penitencjaria usilnie prosi, by proboszcz i kapłani posiadający odpowiednie uprawnienia do spowiadania, z ochoczym i wspaniałomyślnym nastawieniem podjęli się sprawowania Sakramentu Pokuty.

Obowiązuje tylko w tym przypadku bez względu na jakiekolwiek inne postanowienia.

Wydano w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, dnia 24 września, Roku Pańskiego 2018.

/-/Maurus Kard. Piacenza

Penitencjarz Większy

/-/Krzysztof Nykiel

Regens

Penitencjaria Apostolska

Prot. N. 1104/18/I

DEKRET

Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnych uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego w Chrystusie i Panu naszym z Bożej Opatrzności Papieża Franciszka, łaskawie zezwala Jego Ekscelencji Najczcigodniejszemu Markowi Jędraszewskiemu, Arcybiskupowi Metropolicie Krakowskiemu, aby podczas złotego jubileuszu Koronacji Najświętszej Maryi Panny Myślenickiej, w dniu wybranym stosownie do pożytku wiernych, po zakończeniu Najświętszej Ofiary udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy z duszą pozbawioną przywiązania do jakiegokolwiek grzechu będą brać udział w uroczystościach, papieskiego błogosławieństwa z odpustem zupełnym, pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Wierni, którzy pobożnie przyjmą papieskie błogosławieństwo, chociaż z przyczyn obiektywnych, nie będą brali fizycznie udziału w uroczystościach, jeśli tylko z pobożną intencją przyłączą się do nich za pośrednictwem telewizji lub radia, będą mogli uzyskać odpust zupełny zgodnie z przepisami prawa.

Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.

/-/Maurus Kard. Piacenza

Penitencjarz Większy