STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODSŁONIĘCIE TABLICY KU CZCI I PAMIĘCI SŁUGI BOŻEGO BR. KAZIMIERZA LIPKI – AUGUSTIANINA

Odsłonięcie tablicy ku czci i pamięci Sługi Bożego br. Kazimierza Lipki – augustianina

W parafia św. Mikołaja w Sidzinie koło Jordanowa odbyła się Msza św. – suma odpustowa ku czci św. Mikołaja i uroczyste odsłonięcie tablicy ku pamięci Sługi Bożego br. Kazimierza Lipki – augustianina przez prowincjała tegoż zakonu, o. Wiesława Dawidowskiego. Kapłan w trakcie głoszonych kazań przybliżył znaną już postać św. Mikołaja oraz tę nową – Sługi Bożego br. Kazimierza, jego życie i działalność dla dobra zakonu augustiańskiego.
W dniu 6 grudnia 2018 r. nasza Parafia przeżywała doroczną uroczystość odpustową. Był to dla naszej wspólnoty parafialnej bardzo znaczący i historyczny dzień, gdyż przed rozpoczęciem sumy nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Sługi Bożego br. Kazimierza Lipki, augustianina, aresztowanego i zamordowanego w obozie koncentracyjnym Auschwitz zastrzykiem fenolu 26 lutego 1942 roku.

Odsłonięcia tablicy dokonał ksiądz proboszcz, a poświęcenia – Prowincjał Zakonu Augustianów, Wiesław Dawidowski. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił wyżej wymieniony ojciec prowincjał. Wraz z głównym celebransem Mszę świętą również sprawowali: ks. Józef Stramek, rodak oraz ks. proboszcz Józef Bafia.

 

Szymon Kostka
Fot. Szymon Kostka

Galeria

ZOBACZ TAKŻE