STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODWAGI! NIE BÓJ SIĘ ODPOWIEDZIEĆ NA GŁOS CHRYSTUSA! REKRUTACJA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Odwagi! Nie bój się odpowiedzieć na głos Chrystusa! Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

Mężczyźni zainteresowani wstąpieniem do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej mają czas do 15 września na złożenie dokumentów i rozmowę rekrutacyjną z przełożonymi. 17 i 18 września zaplanowano egzaminy wstępne.
Tradycyjnie we wrześniu organizowany jest drugi termin rekrutacji do seminarium. Zainteresowani mężczyźni mają czas do 15 września na złożenie dokumentów i odbycie rozmowy rekrutacyjnej z przełożonymi. 17 i 18 września zaplanowano egzaminy wstępne. Szczegóły dotyczące terminów, warunków przyjęć i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej krakowskiego WSD. 

Na kanale „Seminarium Kraków” w serwisie YouTube opublikowano także cykl wywiadów z kapłanami Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy dzielą się zarówno historią swojego powołania, jak i dają wskazówki młodym, czym kierować się rozeznając wybór życiowej drogi.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do kapłaństwa przygotowują się klerycy z Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Absolwentem krakowskiego seminarium był Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE