STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODWAGI, WSTAŃ! – DZIEŃ SKUPIENIA SZKÓŁ ŚREDNICH

Odwagi, WSTAŃ! – dzień skupienia szkół średnich

Te słowa usłyszał od Jezusa Bartymeusz. Te same słowa usłyszało ponad 600 uczestników dnia skupienia dla uczniów szkół średnich, który odbył się w środę 16 marca w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie.
Z czego pragniemy wstać? Z bezsilności, z braku miłości do siebie, z lęku, którego coraz więcej. W rozbudzeniu tego pragnienia pomogła nam s. Teresa Pawlak i Tomasz Samołyk, którzy swoim świadectwem głosili Ewangelię Jezusa działającego w każdej ludzkiej historii. Po wysłuchaniu ich przyszedł czas na działanie!

Najpierw możliwości naszego działania – targi wspólnot pozwoliły uczestnikom na zapoznanie się z ofertami ruchów młodzieżowych i duszpasterstw akademickich działających w naszej archidiecezji oraz znalezienie możliwości wyjazdu wakacyjnego. Mogli także spojrzeć na swoje życie w dalszej perspektywie, w czym pomogli reprezentanci zakonów oraz seminarium duchownego.

Po przerwie przyszedł czas na najważniejsze spotkanie – z Jezusem, który woła “Wstań” i działa w nas.  Najpierw otworzyliśmy się na Boże działanie w adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi, a o 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez biskupa Roberta Chrząszcza. Ksiądz Biskup komentując Ewangelię o synach Zebedeusza zachęcił nas, abyśmy odważnie przychodzili do Jezusa z naszymi prośbami i z nim chcieli podejmować wszystkie decyzje dotyczące naszego życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dniu skupienia oraz zaangażowali się w jego organizację razem z Radą Młodzieży i Wydziałem Katechetycznym. Mamy nadzieję, że ten czas będzie w nas wszystkich owocował. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Ks. Marcin Filar | Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży
Zdjęcia: Łukasz Muzyka

Galeria

ZOBACZ TAKŻE