STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OFICJALNA POLSKA WERSJA HYMNU ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W LIZBONIE 2023

Oficjalna polska wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie podjęło się przygotowania polskiej wersji hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie. Inicjatywa odbywa się pod patronatem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Oficjalna polska wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023

Aranżację polskiej wersji językowej hymnu „Há Pressa no Ar” (pol. „W powietrzu jest pośpiech”) zajmuje się kompozytor i producent muzyczny, Hubert Kowalski. Do współtworzenia utworu zostaną zaproszeni młodzi z całej Polski. W kwietniu odbędą się zdalne przesłuchania, w których udział będzie mogła wziąć młodzież z diecezji zaangażowanych w projekt.

W ramach inicjatywy powstanie również teledysk, ukazujący miejsca związane z inicjatorem Światowych Dni Młodzieży, św. Janem Pawłem II. Jego prezentacja planowana jest na lipiec br. i zbiegać będzie się z 5. rocznicą spotkania papieża Franciszka z młodzieżą w Krakowie w 2016 roku.

Projekt koordynuje archidiecezjalnych duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ks. Sebastian Kowalczyk, a szczegóły publikowane będą na bieżąco na stronie www.lizbona2023.pl oraz w mediach społecznościowych Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: metropolita krakowski i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Marek Jędraszewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, bp Robert Chrząszcz, biskup radomski, przewodniczący Rady ds. Młodzieży i delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, bp Grzegorz Suchodolski oraz biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, bp Adam Bab.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE