STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „KAROL WOJTYŁA – BISKUP, DUSZPASTERZ, PROFESOR”

Ogólnopolska konferencja naukowa „Karol Wojtyła – biskup, duszpasterz, profesor”

22 maja 2018 roku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Karol Wojtyła - biskup, duszpasterz, profesor" zorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w ramach obchodów 98. rocznicy urodzin papieża.Konferencję otworzyło wystąpienie ks. dra Jacka Pietruszki – Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, zaś całość poprowadziła dr hab. Agnieszka Lekka – Kowalik – dyrektor Instytutu Jana Pawła II. Wykłady dotyczące filozofii i teologii Jana Pawła II odbyły się w dwóch panelach, podczas których wystąpili prelegenci: o. prof. Andrzej Derdziuk, dr hab. Marek Rembierz, dr hab. Piotr Duchliński, ks. prof. Andrzej Szostek, ks. dr Wojciech Wojtyła oraz dr hab. Wiesław Wójcik.

W czasie spotkania wiele razy podkreślano, że między uczestnikami wytworzył się pewien rodzaj wspólnoty dla której nauka i myśli Jana Pawła II są szczególnie ważne. Patrząc na Karola Wojtyłę jako kapłana i biskupa, który podejmuje z wysiłkiem formację intelektualną i doceniając jej znaczenie, wskazał, że jest to droga odpowiedzialnego i odważnego kroczenia ku Bogu i człowiekowi. Ukazał światu, poprzez wiele ważnych decyzji, że Kościół nie jest wrogiem nauki. Podkreślono, że w należycie rozumianej i realizowanej wolności jest wielka nadzieja na lepsze losy świata.

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia konferencja organizowana wspólnie przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Magdalena Maślona | Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Galeria

ZOBACZ TAKŻE