STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OGÓLNOPOLSKA PIERWSZA SOBOTA DLA DZIECI NA KRZEPTÓWKACH

Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci na Krzeptówkach

Zapraszamy serdecznie dzieci na Ogólnopolską Pierwszą Sobotę Dla Dzieci, która odbędzie się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. W.ydarzenie rozpocznie się 7 października o 14.00
Skąd pomysł na takie wydarzenie?

Nabożeństwo Pierwszych Sobót dla Dzieci powstało na Krzeptówkach w 2022 roku, jako odpowiedź na prośbę Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku, która przekazała dzieciom fatimskim. A brzmiała ona tak:

Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie.

W tym wyjątkowym dniu – 7 października, chcemy zmobilizować rodziny z dziećmi, byśmy wspólnie odpowiedzieli na prośbę Pani Fatimskiej własnie tutaj na Krzeptówkach. Jest to miejsce związane z osobą Św. jana Pawła II, który była przecież papieżem fatimskim. Jest to również miejsce zwane „polską Fatimą”, gdzie od 1950 roku nieustannie głosi się orędzie fatimskie .

Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które ma na celu zgromadzenie dzieci i całych rodzin jednego dnia w jednej intencji, o którą prosiła Pani Fatimska, czyli intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Kilka słów o tym, dlaczego warto odprawiać nabożeństwo w ciągu roku

Maryja przekazała orędzie fatimskie właśnie dzieciom, nie księdzu, biskupowi, czy wykształconym urzędnikom, ani nawet dorosłym np. rodzicom tych dzieci. Hiacynta, Franciszek i Łucja bardzo przejęli się misją, jako otrzymali od Pani z Nieba i starali się ją zrealizować w najlepszy możliwy sposób. A nie było to dla nich proste. Jednak czuli wielką potrzebę, by wypełnić życzenie Maryi.

Matka Boża mówiła dzieciom o wielkiej wadze orędzia, o tym, że Pan Bóg bardzo kocha ludzi i chce, aby jak najwięcej osób trafiło do nieba. Ale jednak przez grzechy wielu ludzi wciąż trafia do piekła. Dlatego potrzebna jest modlitwa (różaniec) i ofiary (rezygnacja z własnych przyjemności). Dzieci dostały też specjalne narzędzie od Pięknej Pani z Nieba. Jest to narzędzie do ratowania grzeszników i pocieszania Boga, który jest bardzo obrażany. Tym narzędziem jest właśnie nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

Z tego powodu pragniemy w realizację tej prośby z Nieba włączyć właśnie nasze dzieci. Żyjemy w czasach, kiedy najmłodsi i rodzina doświadczają wielu trudności. Szczególnie dzieci są narażone na czynniki, które są dla nich niekorzystne, a wręcz szkodliwe. Media, wszechobecny szum informacyjny, ideologie, rozpraszacze, brak koncentracji, rozluźnienie kulturowe – to wszystko powoduje, że dzieci moga czuć się zagubione. I rodzice również.

Ważne dla rodziców i katechetów

Pragniemy, by rodzice od najmłodszych lat mieli możliwość kształtowania swoich pociech, ukazywania im mocy modlitwy różańcowej, wagi wyrzeczeń w intencji innych ludzi, brania odpowiedzialności za swoją postawę chrześcijańską.

Pierwsze Soboty Dla Dzieci to program modlitewny przygotowany specjalnie dla dzieci oraz rodzin, które pragną aktywnie włączyć się w realizowanie prośby Matki Bożej z Fatimy. Ten program jest całoroczny, tzn. odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w czasie całego roku. Można do niego przystąpić w dowolnym momencie, realizują 4 warunki, o jakie prosiła Maryja w Fatimie. Więcej szczegółów dotyczących realizacji nabożeństwa można znaleźć właśnie na stronie www.pierwszeosobtydladzieci.pl . Ta strona internetowa powstała po to, by zapewnić rodzicom, katechetom i parafiom źródło informacji oraz materiałów potrzebnych do realizowania nabożeństwa razem z dziećmi oraz szerzenia orędzia fatimskiego.

W ramach programu Pierwsze Soboty Dla Dzieci proponujemy:

  • uczestnictwo w nabożeństwie Pierwsze Soboty Dla Dzieci na Krzeptówkach w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 16.00
  • rozpoczęcie realizowania programu Pierwsze Soboty Dla Dzieci w swojej parafii, wykorzystując materiały darmowe zamieszczone na naszej stronie  w sekcji WIDEO oraz DO POBRANIA
  • samodzielne realizowanie programu Pierwsze Soboty Dla Dzieci w swojej rodzinie lub wspólnocie opierając się na darmowych materiałach zamieszonych na naszej stronie

Jakie materiały dla Was tworzymy:

  • rozważania pierwszo-sobotnie dla dzieci, które składają się z 3-ech części (rozważanie tajemnicy różańcowej, wydarzenia w Fatimie, wskazówki dla dzieci). Wszystko jest przygotowane w formie audio-wideo i umieszczone na naszym kanale YouTube. Rozważania można odtworzyć na komputerze lub projektorze. Można skorzystać również z wersji audio dostępnej na Spotify.
  • kolorowanki fatimskie dla dzieci, dostępne w sekcji DO POBRANIA. Można je wydrukować dzieciom do pracy w domu lub wykorzystać jako pomoce podczas katechezy
  • plakaty, które informują o inicjatywie do rozwieszenia w swojej parafii. Plakaty posiadają wolne miejsce na wpisanie nazwy parafii oraz godziny nabożeństwa w danej parafii, jak również daty pierwszych sobót na cały rok
  • inne materiały graficzne: obrazki do zbierania podpisów dla uczestników, tapety na komputer, tapetę na telefon itp.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia i na naszej stronie internetowej.

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE