STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OPŁATEK DLA PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

Opłatek dla Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

- Życzę Wam ciągłego pielgrzymowania do światłości świata, jaką jest Chrystus, przez ręce Matki Najświętszej. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

Opłatek dla Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Życzenia w imieniu pielgrzymów złożyli ks. Jan Przybocki – główny koordynator i jedna z pątniczek. Podkreślili, że czas drogi na Jasną Górę sprzyja budowaniu wspólnoty i otwartości na drugiego człowieka.

Arcybiskup wyraził radość ze spotkania i przypomniał, że prawie pół roku temu dziękował pielgrzymom za podjęty przez nich trud, witając ich w progach częstochowskiej świątyni. Zauważył, że Wędrówka Trzech Mędrców pod przewodem gwiazdy również była szczególną pielgrzymką.
– To był trud wiary i poszukiwania (…) oni także pielgrzymowali do Matki. Na pewno byli zaskoczeni, że królem jest nowonarodzone Dzieciątko. Ale przyjęli to z pokorą i wiarą.

Metropolita dodał, że Matka Najświętsza zawsze wskazuje na swojego Syna, który jest celem wszystkich ludzkich pragnień i dążeń.
– Życzę Wam tego wspaniałego doświadczenia wiary, które każe iść mimo trudów, ale z nadzieją.

Nawiązał także do sytuacji z dzisiejszej Ewangelii, w której Apostołowie nie rozumieli wszystkich działań Jezusa.
– Nasze pielgrzymowanie niekiedy przypada na chwile zaciemnienia, trudne momenty i niejasności. Na pewno to zaćmienie mija, kiedy idziemy na Jasną Górę, z której rozbłyskuje światłość naszej Matki, Pani i Królowej, bijąca od Jej Dzieciątka.

Na zakończenie podkreślił, że przyjęcie pielgrzyma jest szczególną okazją do spotkana z Bogiem i złożył zebranym noworoczne życzenia.
– Niech Nowy Rok będzie czasem pomyślności dla Państwa i dla Naszej Ojczyzny. Przecież idziemy do naszej Pani nie tylko ze swoimi osobistymi sprawami, problemami nadziejami, ale niesiemy także bagaż troski o najbliższych, parafię i Ojczyznę.

FOTORELACJA

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Opłatek Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej | Abp Marek Jędraszewski, 10.01.2019

ZOBACZ TAKŻE